Europa 2 - Maxximum muziky

iKariéra Dni Príležitostí

Študentská organizácia IAESTE Slovakia, ktorá dlhodobo organizuje pracovné veľtrhy na technických univerzitách, prináša nielen študentom, ale aj všetkým záujemcom o prácu, možnosť získať svoj vysnívaný „job“.

Čo je to ten hybridný veľtrh práce?

Po prvýkrát sme popri fyzickom veľtrhu iKariéra Dni Príležitostí pripravili aj online verziu pod názvom Online Dni Príležitostí, ktorý sa uskutoční 27. – 30. novembra 2012, prostredníctvom stránky www.dniprilezitosti.sk

„iKariéra Dni Príležitostí sa zameriavajú na nadviazanie kontaktu študentov a absolventov univerzít so spoločnosťami, ktoré im vedia ponúknuť kvalifikovanú pracovnú pozíciu alebo stáž v študovanom odbore. Študenti už vedia, že na našich veľtrhoch nájdu skúsených zamestnancov, odborníkov z rôznych oblastí, ktorí im radi poradia v ďalšom smerovaní štúdia či kariéry. Podobnú pridanú hodnotu by sme radi preniesli aj do Online Dni Príležitostí a poskytli tak o pracovných pozíciách viac informácií, ako je možné nájsť napríklad na pracovných portáloch.“, priblížil nám ciele veľtrhu Martin Valko, viceprezident Národneho centra IAESTE Slovakia.

Prečo online?

Projekt vznikol na základe požiadavky stále sa zvyšujúcej flexibility voči študentom. V dobe, keď je možné získať už aj vysokoškolský titul online, IAESTE Slovakia sa snaží držať krok aj na poli pracovných veľtrhov. Nezáleží, či je študent rozhodnutý, ktorým smerom by sa chcel v profesionálnom živote uberať, podstatný je prvý krok. Využitím virtuálnej platformy sme odstránili jednu z posledných prekážok, ktorou bol často strach alebo nesmelosť opýtať sa.

Osobný kontakt pri pohovore si stále vyžaduje väčšina firiem, ale takto získa študent, prípadne absolvent, prvý kontakt formou, ktorá je momentálne najjednoduchšia. Nie každý je rodený rečník a diskutér, nie každý má čas prísť v jeden deň na jedno konkrétne miesto, a nie každý sa odváži požiadať zástupcu firmy o čo i len propagačný materiál. To však ešte z nikoho nerobí nevhodného kandidáta pre spoločnosť.

Revolučné novinky

Po kliknutí na dniprilezitosti.sk sa môže uchádzač, skrz ľahko ovládateľné interaktívne prostredie, rovno pustiť do chatu so zástupcami spoločnosti, alebo si najprv pozrieť kompletnú ponuku stáži, pracovných ponúk, bakalárskych a diplomových prác, požiadaviek, ale aj ohodnotenia jednotlivých pozícii, z pohodlia svojej stoličky. Všetko sa odohráva v atraktívnom virtuálnom prostredí plnom videouputávok, interaktívnych prezentácii a rôznych multimediálnych propagačných materiálov.

Pre koho je veľtrh určený?

Veľtrh je otvorený uchádzačom zo všetkých odborov, bez ohľadu na to, či chcú pracovať v odvetví informačných technológií, telekomunikácií, elektrotechniky, či strojárenského priemyslu, ale je zameraný aj na ekonomické oblasti ako napríklad bankovníctvo, finančníctvo, či audit. Po kliknutí na stránku dniprilezitosti.sk môžete reálne zistiť, čo momentálny trh práce ponúka a vyžaduje.

BONUS!

K tomu aby ste virtuálny veľtrh navštívili vás okrem všetkého spomínaného môže ešte motivovať aj možnosť vyhrať zaujímavé ceny, medzi ktorými je úplný top, novinka na trhu, Google Nexus 7 v 16GB verzii.

Všetky podrobné informácie o IAESTE Slovakia a organizovaných personálnych projektoch môžete nájsť na stránkach www.iaeste.sk a www.dniprilezitosti.sk.

Kto kliká, ten nájde!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach