Europa 2 - Maxximum muziky

FORMULA 1 v dychberúcej jazde z Čiech na Slovensko: Pozri si, ako brázdila cesty od hradu k hradu

Vieš si predstaviť formulu premávajúcu sa v našich končinách? Vieš si predstaviť formulu v plnej rýchlosti, nad ktorou letí akrobatické lietadlo len pár metrov nad zemou? Dole hlavou? S panorámou Tatier na pozadí? Skús! Či si sa trafil v svojich predstavách do reality si môžeš overiť práve teraz a práve tu!
Formula 1 tímu Red Bull Racing je hlavnou hrdinkou cestovateľského príbehu od známeho českého hradu až k tomu slovenskému. V sprievode legendárnej RB7, jedného z najdominantnejších áut v histórii F1, sa v 7 minútach ocitneš na Karlovom moste, v centre Prahy, zatancuješ si s tradičným folklórnym súborom, prefrčíš cez moravské vinice, odskočíš si do Tatier pre epický výhľad, navštíviš historický slovenský skanzen, rýchle kolesá otestujú celkom nový asfalt v Bratislave, neobídeš ani mosty ponad Dunaj a zaparkuješ pred hradom v hlavnom meste.

​Slovensko a Česko sa týmto dostali do elitného klubu, keďže po krajinách ako USA alebo Holandsko previedli monopost po svojich končinách. Dve malé krajiny v strede Európy teraz pútajú pozornosť po celom svete krásnymi zábermi a prezentujú naše malebné miesta nielen priaznivcom F1-tky. Je náročné rozhodnúť sa, čo sledovať skôr. Či extrémnu jazdu, ktorej zvuk spôsobuje husiu kožu každému fanúšikovi motoršportu. Alebo neskutočné zábery na ikonické lokality v našej krajine. Preto sa oplatí si video pustiť aj viackrát. Prináša totiž to najlepšie z dielne (stajne i hangáru) Red Bull, a to veľmi netradičným spôsobom, ako sa vyjadril aj David Coulthard, jeden z najpopulárnejších bývalých jazdcov F1. Predsa aj pilot F1 je len človek a cestovanie mu chýbalo v poslednej dobe rovnako ako aj nám ostatným. Pridajte sa na túto jazdu naprieč našimi dvomi republikami.

Zdroj: TS Red Bull

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach