Europa 2 - Maxximum muziky

Výstava dvojročného chlapca!

Autor myšlienky výstavy – Mgr. Pavol Kuštár, BA o skutočnom pôvode chlapca veľa prezradiť nechce: „Ani nemôžem. Z bezpečnostných dôvodov a z dôvodu prílišného záujmu médií sme sa spolu s rodičmi chlapca rozhodli nezverejniť jeho meno. Mám dovolené prezradiť len to, že chlapec je slovenského pôvodu a narodil sa naozaj s magickým dátumom: 10.10.2010 pár desiatok minút po 10.hodine ráno. Od rodičov viem, že už keď bol malý ešte v brušku, aktívne s nimi komunikoval. Napríklad im zakýval z bruška, keď boli na 3D ultrazvukovom vyšetrení, čo bolo jasne vidieť na monitore. Iným dôkazom toho, že chlapec je skutočne vnímavý na hodnotné umenie bola jeho prvá návšteva domova, po tom čo ho spolu s mamičkou pár dní po pôrode prepustili z nemocnice. „Malý bol z cesty domov veľmi rozrušený, hladný a unavený a tak veľmi intenzívne plakal. Keďže sa nám ho spolu s oteckom nedarilo utíšiť, zrazu som sadla za piáno a začala som hrať jednu z mojich obľúbených klasických skladieb. Malý v okamihu zmĺkol a začal sa šťastne usmievať a kopať si nožičkami. Doslova celý žiaril! Bolo to také dojímavé, že sme sa aj spolu s oteckom rozplakali od šťastia“, spomína na prvé okamihy po návrate z nemocnice mamička talentovaného chlapca.

Dnes malý, takmer dvojročný chlapec rád kreslí, tancuje, ťuká do piána, skáče na trampolíne a denno-denne tvorí. Avšak, tvorba, ktorá bude odprezentovaná na výstave bude absolútnym prekvapením. „Nebudú to kresby chlapca ale, čo to bude konkrétne, je prekvapenie – na to si musíte počkať až na výstavu,“ dodáva Pavol Kuštár.

Najmladší umelec na svete vytvára diela v úplnom spojení s prírodou, ktorá tak sama v sebe a v jeho tvorbe potvrdzuje svoju absolútnu čistotu a prirodzenosť. Rešpektuje jej volanie a tak ako pri štruktúrach, ktoré vo farbe vytvára štetec, špachtľa, ruka či iný nástroj, príroda sama pomáha chlapcovi vytvárať štruktúry, ktoré sú obrazom života, symbolom vzniku a zániku, pominuteľnosti v službách primárnych potrieb a existencie, odrazom stopy a prejavu prirodzeného bytia každého z nás…. Všetko v jeho tvorbe odráža stav, ktorý bol, je a bude – existenčne pretrváva v istote večnosti.

Myšlienka výstavy vychádza zo slávneho výroku jedného z velikánov výtvarného umenia – Pabla Picassa: "Každé dieťa je umelec. Problémom je, či zostane umelcom aj keď vyrastie,"

Súčasťou programu vernisáže a výstavy je aj video amerického filmára a fotografa Taylor-a Johnson-a zo Severnej Karolíny, USA.

Výstavu tvorby tohto NAJMLADŠIEHO UMELCA NA SVETE môžete vidieť od 11.10. do 10.11.2012 v čase od 10:00 do 21:00 v Batelier Art & Music na Továrenskej 14 v Bratislave. Vernisáž k výstave sa uskutoční 10.10.2012 v čase od 20:10. Srdečne Vás pozývame! Viac informácií nawww.batelier.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach