Europa 2 - Maxximum muziky

Matt Simons

Chceš vyhrať 4 lístky na koncert amerického speváka Matta Simonsa, ktorý vystúpi už 30.04.2016 v Bratislave?

Počúvaj Detoxx, dovolaj sa ako 3. v poradí na výherný song, ktorým je „Matt Simons – Catch & Release (Deepend Remix)“ a lístky sú tvoje.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Matt Simons – 30.04.2016 o 20.00Majestic Music Club, BRATISLAVA

Americký spevák Matt Simons, ktorý v posledných týždňoch dominuje všetkým rádiovým hitparádam s pesničkou Catch & Release, zavíta počas aktuálneho turné aj do Bratislavy. V klube MMC vystúpi už 30. apríla.

Matt je podobne ako Ed Sheeran či Passenger predstaviteľom takzvaného nového folku, jeho krištáľovo čisté melódie hudobní kritici najčastejšie prirovnávajú k interpretom ako Simon & Garfunkel či Kings Of Convenience.

Spevákovi rodičia boli hudobníkmi a skalnými fanúšikmi The Beatles, a aj vplyv tejto liverpoolskej štvorice sa dá v jeho tvorbe ľahko vypozorovať.

Niektoré skladby, ktorých aranžmány sú dovedené do absolútnej jednoduchosti, ako keby vyplávali priamo z éry hippies. Iné Matt odieva do súčasných aranžmánov a približuje tak zvuk 60. a 70. rokov súčasnému
publiku, čoho dôkazom je aj aktuálny masívny úspech pesničky Catch & Release.

Obe polohy Matt predstavuje aj na koncertoch, kde sa z „folkáča“ medzi dvoma pesničkami mení na saxofonistu poriadne hlasnej kapely a vzápätí už opäť sedí za klavírom a spieva pomalú dojímavú baladu With You, ktorá sa v Holandsku stala najčastejšou „pohrebnou“ pesničkou.

„Môže to znieť čudne, ale pre mňa je to veľký kompliment. To, že ľudí moja pesnička až takto dojala, je pre mňa neuveriteľné. Nevedel som, že práve toto je to, čo ma na písaní pesničiek tak priťahuje, ale už to viem,“ hovorí Matt

Pridaj sa aj na FB event.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach