Europa 2 - Maxximum muziky

Pes sympaťák 2012

Občianske združenie Pes sympaťák usporiada 23. júna 2012 už 7. ročník rovnomennej súťaže. Kto získa titul Pes sympaťák, rozhodnú účastníci „psieho dňa“, ktorý sa už tradične uskutoční v známej horárni v Horskom parku nachádzajúcom sa na území bratislavského Starého Mesta.

Podujatie každoročne priláka do krásneho prírodného prostredia niekoľko sto ľudí, často rodiny s deťmi. Spočiatku sa jeho súťažnej časti zúčastňovali výlučne psy chované na území Starého Mesta. Postupne si ho však obľúbili aj mimobratislavskí psíčkari. Vlani naň pricestovali dokonca až z východnej časti Slovenska.

Akcia má výrazný výchovný náboj, aj preto jedna zo súťažných disciplín nesie názov Dieťa a pes. Jej poslaním je tiež vytvárať priateľské vzťahy medzi psičkármi a nepsičkármi. Tradičný je bohatý sprievodný program, v ktorom 23. júna nebudú chýbať napr. ukážky výcvikovej školy, služobnej kynológie Prezídia Policajného zboru SR, športovej kynológie – military dog parkur. Návštevníkom horárne bude k dispozícii na bezplatnú konzultáciu MVDr. Vladimír Pagáč a v Bratislave čoraz obľúbenejší český psí psychológ Rudolf Desenský.

Spoluorganizátorom podujatia, ktoré sa začne o 10. h a potrvá do neskorého popoludnia, je mestská časť Bratislava-Staré Mesto a spoločnosť Milki dog. Moderovať ho bude Matúš Krnčok.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach