Europa 2 - Maxximum muziky

Divergencia

Počúvaj rannú show ZOO na Europe 2, dovolaj sa na vyhlásený song ako 3. v poradí a hraj o nasledovné zaujímavé ceny.

Denná cena: 2 x lístok do kina + kniha od vydavateľstva Slovart + tetovačka s dizajnom znakov z filmu.

V piatok sa z 5 výhercov z celého týždňa vyžrebuje jeden, ktorý vyhrá aj hlavnú cenu, ktorou je skutočné tatoo session v Body Gallery.

Tak neváhaj a zapoj sa do súťaže!

Na Slovensko už 8. mája zavíta nový filmový fenomén – Divergencia. Vo svete budúcnosti sú ľudia rozdelení do piatich frakcií podľa svojich dobrých vlastností. Každá vyznáva iné hodnoty, spoločne však vytvárajú harmonický celok. Ibaže hlavná hrdinka Tris do žiadnej škatuľky nezapadá a test ukáže, že je divergentná – inak povedané, má predpoklady a talent pre viaceré frakcie. Systém okamžite ukáže svoju odvrátenú tvár a z Tris sa stáva štvaná zver. Kto sa líši, znamená hrozbu. A hrozbu treba zlikvidovať.

Príbeh je nabitý najrozličnejšími desivými skúškami statočnosti – zožranie zaživa kŕdľom vrán, utopenie v sklenenom akváriu, pózovanie ako živý terč pre vrhačov nožov alebo skok z výškovej budovy. Natáčanie bolo plné nebezpečných akčných scén. Jednou z nich je naskakovanie a vyskakovanie z rozbehnutého vlaku, čo je medzi Neohrozenými bežný spôsob cestovania

Dobrodružné akčné fantasy bolo natočené podľa úspešného románu Veroniky Rothovej Divergencia, prvého dielu trilógie Divergencia, Rezistencia, Experiment. Knihy sa predávajú v miliónoch kusov a s úspechom vyšli aj u nás – v slovenskom preklade. Vďaka prevahe akcie, napätia a dobrodružstva nad romantikou býva Divergencia prirovnávaná k inému trháku – k Hunger Games.

Réžia: Neil Burger

Hrajú: Shailene Woodley, Theo James, Kate Winslet, Ashley Judd, Zoe Krawitz, Jai Courtney

bDk8wZqqolg

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach