Europa 2 - Maxximum muziky

Prvá show Paul-a Kalbrenner-a na Slovensku!

Dj Paul Kalkbrenner patrí medzi súčasných TOP 100 DJ-ov na svete. Na undergroundovej scéne sa pohybuje už od svojich 16-tich rokov, kedy hrával v miestnych kluboch v Berlíne. Ak by ste si mysleli, že Paul je "týpek", ktorý je zavretý v štúdiu, neje, nepije iba produkuje, ste na omyle. Sám o sebe vraví, že nepozná nikoho, kto tak málo pracuje. Paul pracuje málo, ale efektívne. Sám si manažuje svoj čas a odohrá koncert. Odmieta vraj 99% ponúk. Sadne, urobí čo má a ide žiť a vraj to tak už stále bude. O Paulovi Kalkbrennerovi je všeobecne známe, že je zarytým fanúšikom futbalu, v čase majstrovstiev žije iba týmto športom.

Svoj freestyle život dopĺňa zlatými topánkami, snáď ich uvidíme aj my v apríli.

Dj Paul Kalkbrenner (1977) patrí medzi súčasných top100 dj-ov na svete. Ťažkosti presadiť sa zažil na vlasnej koži. Dôležitých momentom v jeho živote bola spolupráca s vydavateľstvom Bpitch a kamarátstvo na „na život a na smrť“ so Saschom Funkem.

Na undergroundovej scéne sa pohybuje už od svojich 16-rokov, kedy hrával v miestnych kluboch v Berlíne. Ako sám vraví, Berlín je mesto neustálych premien a snov. Lásku k rodnému Berlínu najlepšie zosobnil v kultovom filme z roku 2008 Berlin Calling. Tento film patrí do tématickej kategórie „láska, sex, drogy a zase drogy“. Hlavnej úlohy sa aj podľa kritikov bravúrne zhostil sám Paul Kalkbrenner . Stvárňuje dj Ickarusa, berlínského dj-a., ktorý so svojou priateľkou Mathildou a manažérkou v jednej osobe, hrá precítený minimal a techno po celom svete a zároveň plánuje vydať svoj najväčší album. A….holduje nielen alkoholu, ale hlavne – droguje, veeľa droguje. Film približuje aj tú odvrátenejšiu tvár undergroundovej scény. Najpríťažlivejším umeleckým pôžitkom je určite track „Sand and Sky“ – stačí zavrieť oči a snívajte.

Ak by ste si mysleli, že Paul je „týpek“, ktorý je zavretý v štúdiu, neje, nepije iba produkuje, ste na omyle. Sám o sebe vraví, že nepozná nikoho, kto tak málo pracuje. Paul pracuje málo, ale efektívne. Sám si manažuje svoj čas a odohrá koncert. Odmieta vraj 99% ponúk. Sadne, urobí čo má a ide žiť a vraj to tak už stále bude. O Paulovi Kalkbrennerovi je všeobecne známe, že je zarytým fanúšikom futbalu, v čase majstrovstiev žije iba týmto športom. Nepohŕdne ani náročnejším čítaním, má rad históriu európskej politiky.

Svoj freestyle život dopĺňa zlatými topánkami, snáď ich uvidíme aj my v apríli, kedy budeme mať tú česť hostiť svetovú dj-jskú elitu.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach