Europa 2 - Maxximum muziky

NASTAV UŠI – GUNS N´ROSES

Zapoj sa do suťaže s EUROPOU 2 a TICKETSTORE!

Dovolaj sa ako tretí na výherný song GUNS N´ROSES – WELCOME TO THE JUNGLE. Vyber si to správne miesto v autobuse a výhra je tvoja.

o1tj2zJ2Wvg

Americká rocková formácia Guns N‘ Roses sa naživo predstaví pri rakúskom meste Graz. V obci Unterpremstätten v spolkovej krajine Štajersko vystúpi v piatok 29. júna. Kapela by sa tam mala predstaviť v zložení: Axl Rose, Dizzy Reed, Tommy Stinson, Chris Pitman, Richard Fortus, Ron "Bumblefoot" Thal, Frank Ferrer a DJ Ashba. V stredisku Schwarzl Freizeitzentrum sa okrem nej ukáže aj britská kapela The Cult a ešte jeden špeciálny, dosiaľ nezverejnený hosť.

Guns N‘ Roses, ktorí vznikli v roku 1985, zažili svoju najväčšiu slávu po vydaní debutovej nahrávky Appetite for Destruction (1987). V tom čase zostavu skupiny tvorili: Axl Rose, Izzy Stradlin, Slash, Duff McKagan a Steven Adler. Kapela na úspech prvého albumu nadviazala v roku 1991 štúdiovkami Use Your Illusion I a Use Your Illusion II, ktoré vyšli v ten istý deň.

Členovia formácie, predovšetkým spevák Axl Rose a gitarista Slash sa však čoraz viac hádali a nenahrávali nové skladby. Slash z kapely odišiel v roku 1996, basgitarista Duff McKagan ho nasledoval o rok neskôr. Guns N‘ Roses na čele s Roseom síce koncertovali, no nový originálny materiál vydali až po sedemnástich rokoch, keď na trh uviedli štúdiovku Chinese Democracy (2008). V januári hudobníci potvrdili, že už pracujú na jej nasledovníkovi.

Medzi najväčšie hity tejto formácie patria skladby ako Sweet Child o‘ Mine, Welcome to the Jungle, Paradise City, November Rain či Don’t Cry.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach