Europa 2 - Maxximum muziky

Festival Áčko 2011 – Visegrad Film Forum

Milí tvorcovia, študenti, pedagógovia a nadšenci filmu,

radi by sme Vás upozornili na blížiacu sa tohtoročnú celoslovenskú súťaž študentských filmov – Festival Áčko 2011, ktorý sa uskutoční od 18. do 22. októbra na Svoradovej ulici č. 2 v priestoroch Filmovej a televíznej fakulty VŠMU.

Na festivale uvidíte aktuálnu študentskú tvorbu so slovenských vysokých, alebo stredných škôl s filmovým alebo iným audiovizuálnym zameraním.

Filmy 15. ročníku Festivalu Áčko budú medzi sebou súťažiť a posudzovať ich bude odborná porota, ktorá udelí ceny v nasledujúcich kategóriách:

– Grand prix – Najlepší film festivalu

– Najlepší hraný film

– Najlepší dokumentárny film

– Najlepší animovaný film

– Najlepšia réžia

– Najlepší scenár

– Najlepší strih

– Najlepší zvuk

– Najlepšia animácia

– Najlepšia kamera

– Najlepšia produkcia

Pripravili sme aj špeciálnu cenu pre diváka. Počas Festivalu bude prebiehať podujatie Visegrad Film Forum, ktorého hlavnou témou bude „Budúcnosť európskej koprodukcie“. Predstavia sa školy z Poľska (PWSFTviT Lodz, Andrzej Wajda Film School Warsaw), Českej republiky (FAMU), Maďarska (SZFE) a zo Slovenska (FTF VŠMU).

Hosťami podujatia budú napríklad známy poľský režisér Krzysztof Zanussi, slovenský kameraman Igor Luther, dokumentarista Peter Kerekes, americká scenáristka, producentka a režisérka Allison Argo, české dokumentaristické duo Filip Remunda & Vít Klusák, maďarský režisér Benedek Fliegauf, riaditeľ rakúskej distribučnej spoločnosti EastWest FilmDistribution Sasha Wieser, prezentácia scenáristického workshopu MIDPOINT, alebo maďarská strihačka Réka Lemhényi. V rámci programu budete možné vidieť aj aktuálne najlepšie študentské filmy z partnerských škôl, alebo študentské filmy Krzysztofa Zanussiho. Viac informácií nájdete na www.visegradfilmforum.com.

Sprievodné akcie sa budú konať v priestoroch Kultúrneho centra Dunaj na Nedbalovej ulici číslo 3. Návštevníci sa môžu tešiť na pestrý multižánrový program. Z hudobnej scény sa predstaví český folkový spevák Pepa Nos, slovenské kapely Medial Banana a Zlokot. Hudobná formácia FEELME vystúpi počas eventu Filmárske dušičky, ktorý sa nesie v duchu filmových masiek a kostýmov. Počas festivalu sa uskutoční aj Graffiti Jam v prevedení Street Art Communication, kde mladí tvorcovia skrášlia steny Filmovej a televíznej fakulty VŠMU svojimi dielami.

Organizátorom festivalu je Filmová a televízna fakulta Vysokej školy múzických umení, ktorý výkonne zabezpečujú poslucháči 3. ročníka odboru Produkcia a distribúcia filmového umenia a multimédií.

Festival finančne podporili Audiovizuálny fond, Medzinárodný vyšehradský fond, Literárny fond, Ars Bratislavensis – mesto Bratislava, SAPA a spoločnosť Kodak.

Mediálni partneri podujatia sú rádio Európa 2, Citylife.sk, SME.sk, Kinečko, Film.sk a BKIS.

Tešíme sa na Vás!

PROGRAM

Viac info o súťaži tu.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach