Europa 2 - Maxximum muziky

Stretni sa s Viktorom Krumom: Zapoj sa do súťaže a vyhraj lístky na festival SlavCon

SÚŤAŽ JE UKONČENÁ. Toto sú výhercovia:

Anna Hanincová
Katarina Petrulakova
Tomáš Doboš
Jaroslav Gibala
Slavo Barilla

Blahoželáme!

V dňoch 26.4. až 28.4. sa v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) STU na Ilkovičovej 2 v Bratislave uskutoční už 13. ročník medzinárodného festivalu SlavCon zameraného na fantasy, sci-fi, históriu, mytológiu a popkultúru. Návštevníci sa počas neho môžu zúčastniť prednášok a workshopov prebiehajúcich paralelne v 9 programových líniách.

Festival prinesie mnoho zaujímavých hostí, hlavnou hviezdou tohto ročníka bude Stanislav Yanevski, ktorý vo filmovej ságe o Harry Potterovi stvárnil postavu metlobalového stíhača Viktora Kruma. Na festivale sa zdrží dva dni a fanúšikovia sa budú mať príležitosť zúčastniť sa panelovej diskusie, autogramiády a niekoľkých ďalších špeciálnych udalostí.

Viac o festivale SlavCon

Festival tento rok predstaví aj úplne novú líniu Future Earth spájajúcu témy ekológie a technológií budúcnosti. V rámci nej sa predstavia rôzne osobnosti, napríklad Petra Slezáková zo Zero Waste Slovakia alebo Petr Novak z Neuroimunologického ústavu SAV. Petra učí ľudí, ako možno žiť aj bez produkovania odpadu, Petr je členom popredného svetového tímu skúmajúceho Alzheimerovu chorobu.

Pozvanie prijal aj Michal Domonkoš, hlas Draca Malfoya v slovenskom znení filmov o Harry Potterovi, ktorý na festivale predstaví aj svoju dabingovú školu. Tešiť sa môžete aj na Pavla Soukupa, mladého talentovaného režiséra. Návštevníkom povie čo-to o filme na Slovensku a predstaví aj svoj film Lesapán. Medzi prednášajúcimi nebude chýbať ani spisovateľka Františka Vrbenská s prednáškou o svete zbojníkov, či archeologička Veronika Dubcová, ktorá nám predstaví minojskú kultúru v úplne novom svetle.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na vystúpenie komikov zo skupiny Comedy Dungeon alebo na diskusiu s hororovým spisovateľom Markom E. Pochom plnú jadrného a čierneho humoru. O večernú zábavu sa postará a do tanca zahrá kapela Strigôň.

Festival spestruje aj sprievodný program, na vlastnej koži možno vyskúšať metlobal podľa oficiálnych pravidiel Quidditch World Association, navštíviť autentický historický tábor, naučiť sa historické tance, alebo si s Tiborom Puschom, známym pod prezývkou Slovenský Viking, skúsiť výrobu keramiky.

SlavCon 2019 organizuje OZ Slavcon v spolupráci s FIIT STU za výdatnej podpory občianskych združení Spoločenstvo Tolkiena a Sci-Fi Guide. Na príprave festivalu sa podieľajú dobrovoľníci bez nároku na odmenu. Lístky si môžete do 31. marca zakúpiť za predpredajové ceny, ich výšku, novinky a ďalšie informácie o festivale nájdete na webovej lokalite www.slavcon.sk

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach