Europa 2 - Maxximum muziky

BEAUTIFUL THINGS

Návrat najpopulárnejšej domácej klubovky sa už nezadržateľne blíži. Je správny čas, aby sme svoju pozornosť sústredili na 20. mája, kedy sa v bratislavskom klube LOFT rozpúta ďalšia nefalšovaná tanečná radosť.

Dance Exxtravaganza open air stage.

Hudobný zákusok, budú tentokrát reprezentovať dve pódiá. Vonkajší – open air sa bude niesť vo farbách rádia Europa 2! Konkrétne aj pod záštitou fotoportálu Szene1 a najpopulárnejšej radio show – Dance Exxtravaganza. Na tomto pódiu odohrá svoje sety kompletná zostava rezidentov: PICO, STAME, FESTER a ROBBIE. Títo páni vypredávajú jeden klub za druhým a to po celom Slovensku, niet sa čomu diviť, veď Dance Exxtravaganza je u mladých ľudí fenomén! Viac o show Dance Exxtravaganza na Európe 2 sa dozviete na takmer 20 tisícovom Facebook profile:

SOUNDCLOUD špeciálny DEEX Podcast k BT:

Beautiful Things main stage

ARTY

Artem Stolyarov, výzorom tínedžer, sa stáva veľkým prísľubom svetovej Trance Music.

Tento ruský DJ a producent sa objavil na elektronickej scéne ako jedna obrovská kométa. Jeho svetlo už teraž oslňuje celú planétu. Producentský debut odštartoval na jar 2009 s releasom Vanilla Sky pre známy label Enhanced Progressive. Takmer ihneď nasledoval track Inside Of Me s vokalistkou Misha Kitone a EP-čko Day After Day / Sunset pre Shah Music. Aj tieto skladby upozornili globálnu scénu, že vyrastá neprehliadnuteľný talent. Artyho prvý väčší úspech prichádza, ale až s projektom Alpha 9 a to konkrétne so skladbou Bliss, ktorú frontálne supportovali Armin van Buuren, Above & Beyond a Ferry Corsten.

YOUTUBE: Armin spovedá Artyho: http://www.youtube.com/watch?v=U7Fqgkv8u_0&feature=youtu.be

Rok 2010 znamenal pre Artyho kariéru absolútny katapult do celého sveta. Každopádne Arty je asi výnimkou, pretože nebývame svedkami tak rýchleho vzostupu u takmer žiadneho svetového producenta. Ak si vôbec odmyslíme Artyho mladučký vek (20) a jeho základňu v ruskom meste Saratov, musíte sami uznať, že preraziť z tejto časti sveta medzi svetovú TOP elitu asi nebude náhoda. Remix tracku Absolute Reality od Reverse znamenal prvý väčší otras vo všetkých radio shows. Na radosť všetkých fanúšikov sa trance-ová magnitúda stále zvyšovala, až prichádza skladba Twilight Tonight na labeli Anjunabeats a pozitívne zemetrasenie je na svete!

Sebavedomie tohto mladého rusa natoľko vzrástlo, že si trúfol aj na takú klasiku akou je Let the Light Shine In od pánov producentov Darren Tate & Jono Grant. Doslova jadrovou bombou v kluboch sa stal jeho remix pre nemecké duo Cosmic Gate so skladbou Back To Earth. Artyho produkcia je v skutku veľmi bohatá, preto si dovolíme upozorniť na dve ešte horúce veci. Zara a Rebound v spoluprácii s producentom Mat Zo! Aj tieto tracky môžeme nájsť na prestížnom labeli Anjunabeats. Rebound aktuálne vedie rebríček najpredávanejších trancových singlov sveta podľa serveru Beatport.com!

YOUTUBE: Cosmic Gate – Back 2 Earth (Arty Remix): http://www.youtube.com/watch?v=YPZq0120mjE&feature=youtu.be

Arty absolvoval len v posledkom roku hneď niekoľko prestížnych hraní napríklad: Global Gathering, Gatecrasher, či hranie v The Gallery… Jeho tohtoročný debut však znamenal vystúpenie na megakacií Armina Van Buurena – ASOT 500 v Den Bosch! Všetky tieto miľníky kariéry sa odzrkadlili aj v umiestnení prestížného rebríčka DJ MAG za rok 2010. Mnohí odborníci a DJ-i vidia za jeho raketovým vzostupom niečo výnimočné a jedinečné! Čo sa skrýva pod značkou ARTY môžte zistiť aj vy už 20. mája 2011 v bratislavskom klube LOFT!

OLIVER SMITH

Oliver Smith je po Above & Beyond jedným z najznámejších predstaviteľov britského labelu Anjunabeats.

Od začiatku jeho pôsobenia sa takmer všetky skladby objavili iba pod značkou „Anjuna„. Hudobnej produkcii prepadol so svojim univerzitným kamáratom Markom Pledgerom, s ktorým si v roku 2000 povedal, že skúsia "niečo" vyprodukovať. A skúsili! Ich prvé kroky viedli k briskému producentovi Matt Hardwickovi, s ktorým vznikol aj prvý spoločný release s názvom Day One. Netreba špeciálne pripomínať, na ktorom labeli sa tento track objavil. Mark a Oliver pilne pracovali na svojom zvuku, pokiaľ nevyprodukovali dva upliftové skvosty Forever a Nothern Lights.

Ich šesťročná spolupráca vyvrcholila tým najlepším možným spôsobom a to populárnym releasom White / Black. Z mnohých interviews s Above & Beyond je známe, že práve tieto dve skladby zaraďujú ako najväčšie klasiky labelu Anjunabeats, na ktoré je britské trio patrične hrdé.

Po bohatom a hlavne plodnom období sa cesty Marka a Olivera rozchádzajú. Avšak trancu nezostávajú nič dlžní! Na rozdiel od ich spoločného zvuku, je Oliverov omnoho pomalší. Aj keď treba dodať, že Oliver na melodickosti a energii rozhodne neubral. Jeho prvý release prichádza v roku 2007 s nezabudnuteľnými skladbami Nimbus a Tomahawk. O rok neskôr nasledoval ďalší veľkolepý Anjuna release s názvom Cirrus.

Dalo by sa tvrdiť, že nie je veľa trackov od Olivera ktoré by nezaznamenali vysoké rotácie v najpopulárnejších radio shows. Za zmienku stojí názor známeho magazínu Mixmag, ktorý komentoval na adresu Olivera Smitha výrok: „the best thing to happen in trance“.

Ďalší hudobný osud Olivera spája s nórskym producentom Boom Jinx. Spoločne pracujú na skladbe a neskôr opúšta ich štúdiá "pecka nabitá letnou energiou" s názvom Sunrise.

YOUTUBE: Oliver Smith, Megamix http://youtu.be/YPZq0120mjE

V roku 2010 dostáva ponuku od James-a Grant-a, aby vytvoril titulnú skladbu na novú kompiláciu Anjunadeep:02. Oliver sa zhostil tejto úlohy skutočne skvelo, až namiešal jeden skvelý cocktail s mnohými zvukovými prísadami. Skladba Sunday výrazne oživila celú kompiláciu. Oliver Smith je rezidentom a zároveň moderátorom radio show Anjunabeats Worldwide. Niet pochýb, že Above & Beyond má pod svojimi krídlami tie najväčšie trance-ové talenty, medzi ktoré určite patrí aj tento britský DJ a producent.

Veríme, že ste už pevne rozhonutí, kam 20. mája 2011 povedie vaša cesta za večernou zábavou. Beautiful Things má na Slovensku monohoročnú tradíciu s tým najlepším menom. Je "Guru" medzi tunajšími trancovými párty a vždy odráža aktuálne dianie toho čo je vo svete naozaj v daný čas, v kurze. Ako ste si už mohli zvyknúť meno Beautiful Things sa vždy spájalo iba s najvyššou kvalitou zvukových, či svetelných systémov. Rovnako tomu bude aj teraz! Zvukový systém L’Acoustic a svetelný park pricestuje z dielne Ruda Tučeka, MINISTRY. O lasery sa postará to najlepšie čo na Slovensku máme vývojári a výrobcovia laserových systémov SHOWTACLE. O sexi chvíle a lahodu pre oko sa na pódiu postarajú aj dievčatá so zvodnými ženskými krivkami, Grupo Caliente.

Už teraz sa môžete tešiť na úžasnú a idilickú atmosféru, ktorú ponúka bratislavský klub LOFT. Nezabudnite, Už 20. mája!

Beautiful Things
Loft Club, Továrenská ul., Bratislava

Vstupné : 12.- Eur

Facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=183636165006582

Predpredaj v sieti Ticketportal

Zdroj, Cosmopolit, s. r. o.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach