Europa 2 - Maxximum muziky

Zoznam Sziget festivalu sa rozrastá. Vystúpi aj SIA!

Zdá sa, že aj tento rok bude Sziget patriť medzi najlepšie letné festivaly. Sia, Noel Gallagher, Excision, Crystal Castles je len pár mien, ktoré dnes pribudli k už známym menám ako Muse, David Guetta, The Lumineers, Chvrches a i. Festival, ktorý za uplynulý ročník získal cenu za najlepší hudobný program, privíta fanúšikov z celého sveta v Budapešti od 10. do 17. augusta.

Muse, David Guetta, Chvrches, The Lumineers, The Last Shadow Puppets, Bastille, MØ, John Newman, Nicky Romero – to je len pár z už známych interpretov Sziget festivalu 2016. Dnes ku nim pribudli aj Sia či Noel Gallagher´s High Flying Birds. Jake Bugg prinesie na festival indie folk, Molotov ukáže, čo je to pravý rock, zatiaľ čo Travis Scott predvedie skutočné hiphopové beaty. Z Kanady na festival pricestujú Crystal Castles so svojou experimentálnou elektronickou hudbou a Excision fanúšikom ulahodia dubstepom. Žánrovú rôznorodosť potvrdia aj UNKLE či Wilkinson so svojimi live setmi, Francúzska JAIN, nórska speváčka Aurora, najlepší holandský DJ Dyro, belgická electropop kapela Oscar and the Wolf a britskí elektronickí umelci Tourist.

Okrem skvelých koncertov aj tento rok organizátori pre fanúšikov pripravujú veľké množstvo prekvapení v znamení „ducha Szigetu“ – Ostrova slobody, vrátane naozaj pestrého a neobyčajného nehudobného programu. Sziget sa stane centrom umenia, divadla, tanca či cirkusu.

V ostatných rokoch sa Sziget stáva skvelou príležitosťou na letnú dovolenku či ideálne prázdniny. Ostrov slobody privíta fanúšikov z viac ako 90tich krajín sveta, pre ktorých je pripravený pestrý a zábavný program na celých sedem dní. Tento rok sa Szigeťania stretnú na zelenom ostrove v centre Budapešti od stredy 10. augusta do stredy 17. augusta. Vstupenky a informácie sú na www.szigetfestival.sk. S kúpou dlho neváhajte, vstupenky sa predávajú veľmi rýchle a nadštandardné kempingy ešte rýchlejšie (VIP Camping je už vypredaný).

Oficiálny aftermovie Sziget 2015

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Už oznámení interpreti Sziget festivalu 2016:

Aurora

Bastille

Bloc Party

Bring Me The Horizon

Bullet For My Valentine

Crystal Castles

CVRCHES
Datsik

David Guetta

Dyro

Excision

JAIN

Jake Bugg

Jess Glynne

John Newman

K.I.Z.

Kodaline

Kovacs

M83

Molotov

Muse

Naughty Boy

Nicky Romero

Noel Gallagher´s High Flying Birds

Oscar and the Wolf

Parkway Drive

Parov Stelar

Queer Jane (SLOVENSKO)

Rico & Sticks

Róisín Murphy

SIA

Sigúr Ros

Sum 41

The Last Shadow Puppets

The Lumineers

The Neighborhood

Tourist

Travis Scott

Unkle (live)

Wilkinson (live)

Years & Years

Zdroj: oficiálna TS Sziget Festivalu

[oldEvropaGallery src=“8213/sziget2016_logo.png“] [oldEvropaGallery src=“8213/sziget2016_podiumzhora.jpg“] [oldEvropaGallery src=“8213/sziget2016_radost.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach