Europa 2 - Maxximum muziky

Máte slinu? Staňte sa darcom kostnej drene. Nikdy to nebolo ľahšie!

Každým rokom stúpa počet pacientov s hematologickými a onkologickými diagnózami, ktorým nádej na zdravý a plnohodnotný život prináša iba úspešná transplantácia krvotvorných buniek.

V záujme zvýšenia úspešnosti liečby práve týchto pacientov prostredníctvom transplantácie krvotvorných buniek sa s ohľadom na nedostatočný počet registrovaných darcov kostnej drene rozhodla Nadácia Kvapka Nádeje zrealizovať kampaň zameranú na získanie nových darcov.

Kampaň podporili aj naši Detoxxaci Aďka a Tom, herec Lukaš Latinák, speváčka Dominika Mirgová, či futbalista Ján Mucha.

Počas prvých dní kampane sa zaregistrovalo už viac ako 1100 dobrovoľných darcov kostnej drene!!!

Teraz sa aj vy môžete pre niekoho stať tým pomyselným anjelom a dať mu šancu na život. Pridajte sa do registra. Nikdy to nebolo ľahšie!

Nepríjemnou bariérou, ktorú ste v minulosti ako darcovia kostnej drene museli prekonať bola návšteva transfúznej stanice, kde ste museli darovať krv, aby bolo možné zistiť transplantačné znaky potrebné na spárovanie vhodného príjemcu a darcu kostnej drene. Kampaň „Máte slinu?“ umožňuje, aby ste sa z pohodlia domova zaregistrovali, vykonali jednoduchý samoodber vzorky slín a bezplatne prostredníctvom Slovenskej pošty zaslali vzorku slín Národnému registru darcov kostnej drene. Týmto spôsobom vám odpadnú všetky cestovné aj časové náklady spojené s odberom krvi.

Nič vás to nestojí, len chvíľku vášho času a nikdy neviete…možno práve VY budete pre niekoho posledná možnosť….a ku tomu, vy ako zdravý človek máte stále toľko možností.

Rádio Europa 2 vám v mene nadácie Kvapka Nádeje ĎAKUJE za podporu.

Registračný formulár ako aj viac informácií o kampani získate na stránke www.mateslinu.sk.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
[oldEvropaGallery src=“8029/12.jpg“] [oldEvropaGallery src=“8029/17.jpg“] [oldEvropaGallery src=“8029/4.jpg“] [oldEvropaGallery src=“8029/5.jpg“] [oldEvropaGallery src=“8029/8.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach