Europa 2 - Maxximum muziky

Finále sa blíži – Red Bull Hviezdoslavov Brooklyn už túto stredu!

Rapitátori všetkých krajín, spojte sa! …tak ako sa spája rap s poéziou

Pri pohľade na rapitátorov, ktorí sa prebojovali na československé finále akcie Red Bull Hviezdoslavov Brooklyn, ktorá sa odohrá už túto stredu 2.12.2015 o 20:00, by bol sám Hviezdoslav pyšný.

Žiadny nevkusný prednes, žiadne prehnané ego, ale básnické verše na úrovni, ako nás naučila pani slovenčinárka. Red Bull Hviezdoslavov Brooklyn sa odohrá v Nemeckom veslárskom klube (medzi Aušpicom a UFOm) v Bratislave. Veslovať sa síce nebude, ale každého kto príde, unesie prúd kvalitných vystúpení a mocnej zábavy.

K slovenským porotcovským stáliciam, raperom Strapovi a Supovi, si na porotcovský gauč prisadne český kolega Kato, leader dobre známeho Prago Union. To značí, že program večera bude legendárny. Sprevádzať ním bude opäť náš moderátor, starý známy Šorty, ku ktorému sa na mikrofón pripojí hudobník, producent, DJ a speaker – Jiří Burian.

Battliť bude créme de la créme českej a slovenskej rapitačnej scény – 10 umelcov z Čiech a 6 zo Slovenska. Polovica súťažiacich sú šampióni lokálnych kôl, druhá polovica sú šampióni sŕdc – z každej zastávky totiž internetová verejnosť vybrala v online hlasovaní jednu divokú kartu.

„Keď počujem, jak ľudia prednášajú s vervou tie naše primitívne a často infantilné texty, tak sa mi zdá, že je v rape niečo viac. Na Brooklyne rap vyzerá vznešene,“ povedal Strapo na adresu rapitovania. Prelínajú sa svety. Ulica a knižnica. Jemnosť poézie a vulgárnosť hip-hopu. Kubín a Brooklyn sa spoja v jedno.

V priebehu novembra prebehli lokálne zastávky po Slovensku aj Česku. Každé mesto sa zapísalo do kuloárov Hviezdoslavovho Brooklynu po svojom – v Bratislave to bolo veľa kvalitných outfitov, v Bystrici bolo silné zastúpenie ženských rapitátoriek a v Košiciach odznel neuveriteľný počet textov Zverinu.

Viac info nájdeš na redbull.sk/brooklyn!

A nezabúdaj, stále máš možnosť vyhrať prenosný swag s Hviezdoslavovým Brooklynom!

[oldEvropaGallery src=“7863/hb-vol-02-at-kosice-jakub-kovalik-076.jpg“] [oldEvropaGallery src=“7863/redbull_brooklyn_bb_3000px_0008_bukoven.jpg“] [oldEvropaGallery src=“7863/redbull_hviezdoslavov_brooklyn_bratislava_0026_bukoven.jpg“] [oldEvropaGallery src=“7863/thumbnail1.jpg“] [oldEvropaGallery src=“7863/thumbnail3.jpg“] [oldEvropaGallery src=“7863/thumbnail_supa.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať