Europa 2 - Maxximum muziky

CIRQUE DU SOLEIL PRIVEZIE DO BRATISLAVY ŠOU ALEGRIA!

Hádam nie je nikto, kto by o preslávenom Cirque du Soleil ešte nepočul. Najlepší akrobati a artisti sveta sa predvádzajú vo výškách, ukazujú krkolomné kúsky, pri ktorých aj dospelí taja dych. Nezabudnuteľný zážitok umocňuje vždy zaujímavý príbeh, kostýmy, hudba a svetelné efekty. To všetko je aj súčasťou jednej z najpopulárnejších šou Alegria, ktorá láme rekordy návštevnosti. Soundtrack Alegria je napredávanejším albumom spomedzi všetkých predstavení Cirque du Soleil.

Kanadský cirkusový kolos predstavuje unikátny zážitok, jedinečný svojím spracovaním a predvedením. Šou Alegria servíruje jedno akrobatické číslo za druhým. Balancovanie vo vzduchu, tanec na ruských tyčiach, rituálny tanec s horiacimi nožmi alebo vystúpenie bielej a čiernej speváčky, to je len malý výpočet dych vyrážajúcich kúskov.

„Scéna predstavenia má tvar kupole, aké sú dominantou veľkých chrámov alebo významných administratívnych budov. Nádherných je vyše 400 kostýmov použitých v šou Alegria, pôsobivý je tiež emocionálny hudobný sprievod,“ vymenúva organizátorka Jana Mudriková.

Počas takmer trojhodinovej šou diváci vzhliadnu viac ako štyristo atraktívnych kostýmov, ručne šité sú topánky, krídla, klobúky. Speváčky vystupujú v honosných šatách, ktoré sú posiate vyše 200 kusmi ručne prišitých šperkov. Organizátori prezradili, že Cirque du Soleil vozí so sebou desiatky zamestancov, ktorí sa venujú len úprave, oprave, praniu a žehleniu kostýmov a najímajú v mestách, kde práve vystupujú.

Fenomenálna šou Alegria spája na javisku 55 účinkujúcich z 15 krajín sveta. Ročne navštívi predstavenia Cirque du Soleil 15 miliónov divákov, ktorí hltajú prehliadku predstavivosti, burcovania vnemov a emócií. Nejde totiž o hocijakú cirkusovú šou, ide o zážitok, ktorý nadchne všetkých bez rozdielu veku. Vstupenky na predstavenie Alegria na Slovensku sú v predaji od 34 € v sieti Ticketportal.

[oldEvropaGallery src=“5055/aerial-high-bar-group-3.jpg“] [oldEvropaGallery src=“5055/flying-man.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach