Europa 2 - Maxximum muziky

MOJEMESTO – Prvé detské mesto povolaní na Slovensku

Výstava je vhodná pre päť až dvanásťročné deti. Deťom poskytuje možnosť diferencovane spoznať viaceré rozmanité formy svojho budúceho uplatnenia v pracovnom svete dospelých. Za pomoci významných firiem pôsobiacich v SR majú na interaktívnej výstave deti možnosť primeraným spôsobom si odskúšať viaceré konkrétne povolania a prakticky sa oboznámiť s rôznymi profesiami, ktoré sa tu tiež budú prezentovať.

Expozícia „Detské mesto“ je koncipovaná do niekoľkých samostatných kójí – priestorov pripravených pre výkon jednotlivých povolaní. Prostredníctvom hry sa deti potom v tomto svojom meste dostanú napríklad do rolí predavačov v drogérii, kaderníkov, ktorí budú vytvárať účesy, krajčírov, ktorí budú šiť a upravovať šaty, či zdravotného personálu, ktorí sa starajú o chorých ľudí. Nebudú chýbať ani remeslá ako pokrývač striech, či murár. Malí logisti sa budú zasa zaoberať tým ako funguje zasielanie listov a balíčkov, od ich podania až po doručovanie. Elektroenergetici, či údržbári verejného osvetlenia môžu zasa sledovať ako fungujú rozvody elektrickej energie či mestské osvetlenie. Výstava tak podporuje u detí (i rodičov) záujem o ich budúce uplatnenie v perspektívnych profesiách, pre ktoré pripravujú stredné odborné školy a učilištia.

Výstavu zorganizovalo Občianske združenie Eduplex.

Pri tejto príležitosti EUROPA 2 bude vysielať LIVE 6. decembra z Detského mestečka – deti budú môcť videť ako rádio funguje na vlastné oči.

[oldEvropaGallery src=“4962/mojemesto.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach