Europa 2 - Maxximum muziky

Burna Boy ruší koncerty pár minút pred ich začatím. Fanúšikovia sú naštvaní

32-ročný nigérijsky spevák Burna Boy si, zdá sa, robí čo chce a fanúšikom už preteká pohár trpezlivosti. Cez víkend mal vystúpiť na českom festivale Colours of Ostrava, kde ho čakali desiatky tisíc ľudí, ktorí čakali pod stageom v búrke a daždi. Zatiaľ čo jeho celý tím bol v backstage a pripravený vystúpiť, Burna Boy sa nedostavil.

Show sa mala začať o 23:15 hod. a doslova pár minút pred koncertom vystúpili na pódium organizátori, ktorí divákom povedali nepríjemnú správu: Koncert je zrušený. Dôvodom mal byť problém s motorom v jeho súkromnom lietadle, ktorým mal priletieť.

Na tomto celom incidente by nebolo nič zvláštne, keby to spevák neurobil už viackrát. V júni tohto roka sa nedostavil na koncert v Holandsku a čuduj sa svete, na chybe bolo opäť lietadlo. A rok predtým, na festivale World Creole Music Festival, taktiež nevystúpil a sklamal fanúšikov, ktorí sa na neho prišli pozrieť. Dôvodom boli zase problémy s lietadlom. Naskytuje sa preto otázka, čo sa to so spevákom deje a či naozaj kašle na svojich fanúšikov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

23. júla sa konal náhradný koncert v Holandsku, avšak namiesto toho, aby im to umelec poriadne vynahradil, svojich fanúšikov naštval ešte viac. Pod jeho príspevkom na Instagrame si vyslúžil poriadnu spŕšku kritiky. Údajne na preložený koncert znova meškal a fanúšikom sa ani slovkom nezmienil o tom, že ho prvý zrušený termín mrzí. Iní sa sťažujú na to, že spevák celé vystúpenie bral ľahkovážne a vyzeralo to tak, že nemal ani zvukovú skúšku, nakoľko ho vraj vôbec nebolo počuť.

Macklemore mu poslal jasný odkaz

Na druhý deň po tom, ako mal vystúpiť na českom festivale, si stage podmanil raper Macklemore, ktorý bol doslova unesený z účasti na jeho koncerte. Niekoľkokrát sa prihovoril fanúšikom a poďakoval sa im za to, že prišli. Zároveň povedal: „Neexistuje, aby som zrušil koncert, to sa proste nestane,“ čím sa zaslúžil o obrovský aplauz.

Za bujarého potlesku dodal, že pod pódiom je viac ako 40-tisíc ľudí, čo mu vyráža dych. Tento preslov zakončil krátkym no výstižným: „Cheers to Burna Boy,“ na čo začali tisíce ľudí nekontrolovane bučať. Tento koment myslel, samozrejme, ironicky, čím chcel vlastne povedať a vyzdvihnúť to, o čo umelec prišiel.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach