Europa 2 - Maxximum muziky

Ako na inej planéte, no je to len ostrov. Sziget otvára svoje brány už o dva týždne

Billie Eilish, David Guetta, Florence + the Machine, Imagine Dragons, Lorde, Mumford & Sons, Macklemore, ale aj Niall Horan, YUNGBLUD, Foals, Sam Fender – toto je len pár mien zo skvelého tohtoročného programu Szigetu. Budapeštiansky festival však ponúka aj pestrý nehudobný program, umenie a kopec zábavy na festivalovom ostrove aj mimo neho v krásnej Budapešti. Ak hľadáš miesto, kam vyraziť na jednodňový výlet či týždennú dovolenku, Sziget je to pravé.

Povedz mi, čo počúvaš, a ja ti poviem, na ktorý stage ísť

Nezáleží, akú hudbu máš rád, na Szigete máš istotu, že sa nudiť nebudeš. Hneď pri hlavnom pódiu je Freedome stage, kde pred svojich fanúšikov vystúpia Bonobo, Jamie xx, M83, Moderat, Nothing But Thieves či Viagra Boys. Na svoje si prídu aj milovníci elektronickej hudby. Sziget má dve obrie pódiá s technom, houseom a špičkovými DJmi – Colosseum a Samsung Party Arenu. Návštevníkov dostanú do varu Diplo, Tale Of Us, 999999999, Sven Väth či Adam Beyer.

Tí, čo majú radi world music, budú mať vlastnú dedinku Global Village. Hiphoperi a raperi si nájdu svoj „dvor“ na dropYard pódiu. Europe Stage je zas miesto, kam prídu poslucháči, ktorí radi objavujú. Organizátori na tomto pódiu dávajú priestor kapelám a umelcom s veľkou hudobnou budúcnosťou – tento rok sa predstaví aj náš Adam Pavlovčin, známy ako ADONXS.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Nuda? V žiadnom prípade

Sziget je povestný aj svojou jedinečnou atmosférou, ktorú si spolu užívajú a vytvárajú fanúšikovia z celého sveta. Unikátnym je aj miesto, kde sa Sziget koná – je to mestský park plný stromov na ostrove Óbuda, uprostred Dunaja.

V rozľahlom festivalovom areáli sa pestrý hudobný aj nehudobný program odohráva až na 40 pódiách a programových miestach. Na každom rohu tu nájdeš pouličných umelcov, každým krokom ťa bude sprevádzať umenie a moderné inštalácie, navštíviť môžeš obrí cirkusový stan s najlepšími akrobatickými predstaveniami či kabaretné šapitó. Vyskúšať si môžeš aj rôzne atrakcie v lunaparku či len tak posedieť na piesočnej Sziget pláži a osviežiť sa v Dunaji.

Ak by si mal chuť na tanečnú zábavu počas dňa, organizátori pripravili špeciálne párty, ktoré môžeš zažiť len počas Szigetu – párty na lodi, ktorá sa plaví popri najznámejších budapeštianskych pamiatkach, tanečnú zábavu priamo pri Budínskom hrade či techno piknik v známom parku. V ponuke sú aj špeciálne tours po legendárnych ruin-puboch či možnosť urobiť si vlastný program po kúpeľoch, reštauráciách a múzeách. Sziget Festival 2023 sa bude konať od 10. do 15. augusta 2023, chystáš sa?

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach