Europa 2 - Maxximum muziky

Dni záhrad na zámku Schloss HOf

Takmer 60 vybraných záhradníkov, aranžérov, domáce i zahraničné exotické rastliny čakajú na návštevníkov v barokovom zámku Schloss Hof.

Keramika, doplnky pre záhradu či vidiecky domček, umelecké remeslá, praktické tipy od profesionálov, i samotná záhrada barokového zámku, to bude magnetom počas tohto podujatia. Pracovníci zámku Schloss Hof budú tento raz v úlohe poradcov, informátorov. Pod mottom „Dávať a brať“ sa bude konať veľká burza kvetov a rastlín, cibuliek, semien z vlastnej záhrady, ktoré si môžete vymeniť s ďalšími pestovateľmi, či tými, ktorí majú záhradu ako hoby.

Čo je dobré vedieť a čo je nádherné

V rámci zaujímavých tematických prehliadok cez bylinkovú záhradu prezradí striga zo Schloss Hofu venujúca sa bylinkám, praktické tipy na výsadbu, použitie a starostlivosť , ako chutia divoké byliny, koreniny a ako pôsobia liečivé bylinky na organizmus. Prehliadky záhrad vedú cez nádherne naaranžované zákutia, pri nich určite stretnete nejedného obyvateľa zámku.

Prednášky o rastlinách, farebné biologickej ochrane rastlín, farebné sny pre malé záhradky alebo záhrada, z ktorej sa dá všeličo zjesť a všeličo iné. O tipy a rady sa okrem iných postarajú aj expertky, pani Veronika Walz a pani Elfriede Lungenschmied. Prvý raz sa predstaví so svojimi maliarskym botanickým umením pani Barbara Schoberberger.

Pôžitky pre mladých i starých

Ten, koho lákajú aj kulinárske dobroty, ktoré budú z regiónu v rôznych stánkoch môže denne od 10 do 17 hodiny ochutnať ovocné špeciality ale si ich aj samostatne pripraviť v tzv. marmeládovej kuchyni. Mládež má zasa možnosť sa kreatívne zabaviť na workshope, na ktorom si môže každý mladý muž či slečna vytvoriť vlastné záhradné dielo.

Priestor pre hranie sa láka na rôzne hry a koníky poníky ochotne odvezú na svojich chrbtoch nejedno dieťa. V zoologickej záhrade zasa deti môžu pohladkať kozičky, ovečky, či len sa pozerať na domáce zvieratká.

Staňte sa krstným otcom záhrady

Týmto tohtoročným podujatím zámok Schloss Hof štartuje do leta plného zážitkov zo záhrady. Krásu barokovej záhrady umocní ešte aj možnosť vypestovať si rôzne druhy kvetov s podporou organizátorov. Keď si vyberiete jednu rastlinu a budete sa o ňu starať, z mnohých napríklad Olea europea (olivu) alebo bobkový list Laurus nobilis alebo Punica granatum (granátové jablko), prispejete tak k starostlivosti a kultivovaniu a zberu rastliniek, tak ako to kedysi robil princ Eugen Savojský. Viac informácií nájdete na: www.schlosshof.at.

Dni záhrad na zámku Schloss Hof

17. – 20. máj 2012, denne od 10 – 18 hodiny

Denná vstupenka: dospelý € 11,- | dieťa & mládež od 6–18 rokov € 7,50 |

Deti pod 6 rokov vstup voľný | vstupenka pre rodinu (2 dospelí, max. 3 deti) € 29,50

Najbližšie podujatie na zámku Schloss Hof:

26. máj: Kulinárska cesta časom pri zotmení

1.jún: Kurz varenia “ Baroková radosť z dobrôt“

8. jún: Krimi divadlo s večerou

Vstupenky pre všetky podujatia na: www.oeticket.com

Schloss Hof je otvorený do 4. novembra 2012 a to denne od 10 – 18 hodiny, www.schlosshof.at

[oldEvropaGallery src=“4098/gartentage2_c_schlosshof.jpg“] [oldEvropaGallery src=“4098/gartentage3_c_schlosshof.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach