Europa 2 - Maxximum muziky

Uchádzači o zamestnanie už nemusia na veľtrhy cestovať

„Dnes je viac ako 26 % mladých ľudí na Slovensku nezamestnaných. Online veľtrh práce je miesto, kde najrýchlejšie získajú informácie priamo od zamestnávateľov a v krátkom čase absolvujú prvé pohovory cez videochat.

Navyše, nemusia nikam cestovať, aby sa zúčastnili,“ hovorí zakladateľ Clickjobfair.sk, Martin Smolka. „Na Clickjobfair.sk nájdu návštevníci to isté, ako na klasických veľtrhoch práce. Lenže z pohodlia ich domova,“ dodáva.

Nespornou výhodou online podujatia je, že nemá obmedzený priestor. Pre vystavovateľov, ani pre účastníkov. „Na našom treťom podujatí, ktoré sa uskutoční 21. až 23. februára 2012, očakávame účasť približne 20 000 návštevníkov.“ prezrádza Martin Smolka odhady pre tento ročník. Popri vystavujúcich zamestnávateľoch môžu návštevníci zavítať aj do stánkov vzdelávacích inštitúcií a podnikateľských organizácií.

Po registrácii na stránke Clickjobfair.sk môžu návštevníci vytvoriť svoj profil, do ktorého vložia životopis. Následne sa „prechádzajú“ po online výstavisku, na ktorom nájdu všetkých vystavovateľov. Po kliknutí na ich stánok sa im zobrazia informácie o firme s aktuálnou ponukou pracovných miest. Komunikovať môžu pomocou textového chatu, ktorý mladým ľuďom vyhovuje viac, ako osobný kontakt.

Hlavnou témou sprievodného programu online veľtrhu budú alternatívy ku zamestnaneckému pomeru. „V poslednej dobe veľa mladých ľudí volí kariéru podnikateľa. Preto sme sa rozhodli, že im vyjdeme v ústrety a prinesieme zaujímave prezentácie úspešných podnikateľov a informácie pre uľahčenie štartu ich podnikania,“ hovorí Martin Smolka.

Prvý ročník podujatia sa konal v roku 2010 a odvtedy sme zaznamenali 167 %-ný rast návštevnosti a 80%-ný rast počtu zamestnávateľov. Ako prví sme priniesli túto technológiu na slovenský trh.

Najbližší online veľtrh práce Clickjobfair.sk sa uskutoční už 21. až 23. februára 2012.

[oldEvropaGallery src=“3639/clickjobfair_obrazok-k-ts_na-sirku.png“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach