Europa 2 - Maxximum muziky

TOTO JE HIP HOP

Prvým menom, je legendárny rapper INDY z formácie INDY & WICH. Momentálne v hudobnom priestore rotuje jeho novinka KMBL, ktorá vyvolala u fanúšikov vášnivé emócie. Vyšla na jeho vlastnom „labeli“ Mad Drum/May Day. Názov KMBL dostala podľa producentského projektu s bubeníkom Raem z Clue. U divákov vyvola ihneď po uvedení kontroverzie. A aj vďaka tomuto faktu má za sebou výbornú predajnosť. V Čechách je skladba PIZZAMAN rádiovým hitom. INDY momentálne koncertuje po celých Čechách a objavuje sa aj na Slovensku. Vy si budete môcť vychutnať jeho šou prvý júlový víkend.

Ďalším z pozvaných je LA4. Na českej hip hopovej scéne pôsobí už od polovice 90. rokov. Začínal ako graffiti umelec, bol aj špičkovým breakdancerom. Zvláda teda všetky tri dôležité elemety hip-hopu. Poznáte ho najskôr ako člena skupiny INDY & WICH.

Má za sebou účinkovanie na rôznych dôlezitých českých a slovenských albumoch a kompiláciách. Jeho prvé sólo bolo ocenené hudobnou cenou Anděl v žánrovej kategórii Hip Hop & R“N“B. Koncert na TOTO JE HIP HOP 2011 odohrá spolu s INDYm. Počas neho exkluzívne predstaví svoje druhé sólo GYZMO. Tešiť sa však môžete aj na veľa starších a klasických skladieb z albumov HÁDEJ KDO alebo PANOPTIKUM.

Jeho texty a rap sú cenené fanúšikmi i kritikou. Pokiaľ hladáte poctivý hip hop, nezaťažený trendami a rapovými klišé, tak si nenechajte ujsť tento koncert, keďže LA4 nehráva na Slovensku až tak často.

Na hlavné podium festivalu TOTO JE HIP HOP 2011 sa vráti aj jedna zo zásadných kapiel od našich západných susedov Peneři Strýčka Homeboye. P.S.H. sa pohybujú na hip hopovej scéne už od jej začiatkov. Za sebou majú 3 úspešné albumy REPERTOÁR, RAP N ROLL a najnovší EPILÓG. Každý z členov popritom pracoval aj na svojej sólo kariére. Trojica ORION, VLADIMIR518 a MIKE TRAFIK predstaví prierez hitov, ktoré vyprodukovali počas svojho doterajšieho pôsobenia. Oni sami majú veľmi radi slovenské publikum a s radosťou sa vracajú na slovenskú hip-hopovú scénu. Dúfame, že aj vy sa na nich tešíte.

Ďalšou ľahôdkou sú PRAGO UNION. Majú na konte niekoľkokrát vypredanú pražskú Lucernu, alebo bratislavský New Spirit Club, tiež cenu Anděl, výborné hodnotenia v recenziách a veľké množstvo verných fanúšikov. U nás ponúknu svoju šou spolu so živou kapelou, s ktorou „im“ to hrá naozaj skvele.

Kvality českej rapovej špičky bude hájiť aj PIO SQUAD, ktorí ponúkajú energické koncerty a veľkú porciu srandy. Na Slovensku bodovali hitom TURISTA, ktorý nahrali spolu s VEC-om. Okrem nich sa môžete tešiť aj na rappera menom JAY DIESEL, alebo nováčikov na našom festivale, jeden z objavov českej scény – MAAT/EMERES.

Lístky na TOTO JE HIP HOP 2011 FESTIVAL sú stale v predaji v sieti TICKETPORTAL (http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?ID=15730).

[oldEvropaGallery src=“2522/totojehiphop2011-icecube.jpg“]

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach