Europa 2 - Maxximum muziky

Pokračovanie sci-fi hororu VOTRELEC mieri do kín!

Ridley Scott sa vracia do vesmíru, ktorý stvoril vo svojej kultovej sérii Votrelec.

Votrelec: Covenant je novou kapitolou, v ktorej posádka vesmírnej lode Covenant smeruje na vzdialenú planétu na druhej strane galaxie, ktorá sa zdá byť neobjaveným rajom. V skutočnosti ale skrýva nebezpečenstvo, ktoré si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť… V slovenských kinách už od 18.05.2017.

Čo povieš na trailer?

Príbeh Votrelca však začal ešte v 70-tych rokoch, kedy 40-ročný reklamný manažér dostal rozpočet 11 miliónov dolárov aby natočil horoové sci-fi s divným dejom. Posádka vesmírnej lode sa ocitne tvárou v tvár monštrá, ktoré začne jedného po druhom zabíjať.

Scenár ako z béčkového, prvoplánovaného filmu. Druhá varianta bola skombinovať štýl Star Wars a Čeľuste, samozrejme všetko vo vesmíre. To by sa však nemohol extrémne talentovaný režisér spriahnúť s úchylným švajčiarskym maliarom a sochárom R.H. Giger a plejádou sľubných hercov, akými boli Sigourney Weaver (pôvodne bola pre túto rolu zvažovaná i Meryl Streep), Tom Skerritt, Yaphet Kotto, Veronica Cartwright a už pomerne etablovaní Ian Holm (Lord of the Rings) ako android Ash a John Hurt (1984 ).

K tomu si pridajte atmosférickou hudbu Jerryho Goldsmitha, ktorý už vtedy patril medzi špičku a dostanete dielo, ktoré sa zapíše do dejín, ale aj im do peňaženky. Keďže film zarobil viac ako dvojnásobok investície. Tak sa začal písať príbeh VOTRELCA.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach