Europa 2 - Maxximum muziky

DJ EKG predvedie hudobný príbeh na festivale EDMANIA!

EDMANIA 2017 prinesie 8. decembra do Trenčína lineup bohatý hlavne na zahraničné mená.

Ako jediný slovenský zástupca na EUROPA 2 stagi vystúpi DJ EKG s úplne špeciálnym setom. Pri tejto príležitosti sme sa s ním porozprávali, zhodnotili rok 2017 a prezradil aj čo-to z plánov na rok 2018.

Mirko, máš za sebou na jednej strane veľmi náročný, na strane druhej aj veľmi úspešný rok. Keďže sa pomaly blíži jeho koniec, myslím, že by sme mohli pomaly aj bilancovať. Ako ho hodnotíš ty?

Po všetkom zlom a náročnom som sa prvýkrát postavil za mix pult v apríli v clube Ministry Of Fun, čo bola asi najlepšia žúrka môjho života… Ale na svoje vlastné nohy som sa opäť v živote postavil druhýkrát tento rok, čo je zaujímavý a zvláštny pocit… Asi viete o mojej autonehode a dať sa dokopy bola priorita číslo jeden pre mňa.

Čo sa týka DJingu, som šťastný, že ľudia na mňa nezabudli, práve naopak dodali sme si navzájom energiu a cítim úprimnosť z ich strany… A projekty, och, naozaj všetky vyšli, ako som si prial, či open air žúrky, zahraničie, clubové akcie, ale aj projekty ako Sunset Boulevard alebo famózne dvanásťhodinové EKG Solo!

Viackrát sme sa za ostatné obdobie rozprávali, že mnohí ľudia vidia iba to „pozlátko“ okolo tvojej osoby. Ja vidím okrem toho krásneho aj množstvo práce. Prezraď, ako vyzerá tvoj bežný „pracovný deň“? Stíhaš aj oddychovať?

Zobudím sa po desať hodinovom spánku, čo je pre mňa najpodstatnejšia vec. Totiž naozaj mať oči zatvorené tak dlho, je pre telo najväčšia oáza vo všetkých smeroch.

Hneď na to idem na rehabilitácie, pretože dávam dohromady pravú ruku. Počas rehabky stíham čítať motivačnú knihu, aby som sa trošku odosobnil a nazrel do iného sveta. Keď odchádzam od lekára, vymýšľam promo na sociálne siete.

Kontent je veľmi dôležitý a môj percipient tiež. Po krásnom obede, prichádza čas na hudbu… Skontrolujem teda Soundcloud odbery, Beatport a všetky siete, cez ktoré môžem hudbu sledovať. Taktiež prichádzam do ďalšej firmy Cesar Production, kde s Cesarom vymýšľame pozvánky a obsah, ktorý ide na eventy.

Chcem prinášať stále niečo pestré, úplne iné a samozrejme všetko navrhujem sám. Neskôr nesmie chýbať káva, veľa kávy a večer s priateľkou seriály a filmy… Okrem toho sú dni, kedy som preč… Stretnutia s promotérmi, sponzormi, párty ľuďmi… Nenudím sa 🙂

Na EDMANII si vystúpil pri jej premiérovej edícii. Teraz sa vraciaš na náš stage po takmer dvoch rokoch. Ako vnímaš EDMANIU za dva roky jej existencie?

Vnímam ju veľmi pozitívne. EDMANIA ma fascinuje svojím individuálnym marketingom a prístupom k fanúšikovi… Ľudia vedia, že všetky otázky im budú zodpovedané a každý krok je vytvorený práve pre nich, čo je fakt úžasné a veľmi si to vážim…Páči sa mi pestrofarebný line-up..

V lete si nám pomáhal ako stage manager pri edícii s Arminom van Buurenom. Aká to bola pre teba skúsenosť?

Ja som toto v sebe objavil, ani neviem prečo… Milujem byť v zákulisí a zároveň pomáhať DJom, aby sa cítili ako králi, pretože len vtedy tak zahrajú. Vždy si pomyslím, čo by som ja chcel a ako mať na stagi. To isté sa snažím vytvoriť umelcom a naozaj všetci sú nadšení…

Počas Arminovho setu som sa zoznámil s jeho managerom a odkecali sme spolu 2 hodiny, prezradil mi veľa zaujímavostí, keď videl, že k nim pristupujem profesionálne a zodpovedne.

Osobne mám rád, keď vidím DJskú tvár vysmiatu, pretože umelec cíti, že všetko je v poriadku… Som detailista a dosť tvrdý na stagi, čiže kto tam nemá, čo robiť… Sorry 🙂

Si jediný slovenský zástupca na EUROPA 2 stagi. Je to radosť či zodpovednosť? My už vieme, že na EDMANIA 2017 pripravuješ niečo naozaj špeciálne, ale prezraď aj našim fanúšikom, na čo presne sa od teba môžu tešiť?

Je to ani neviem vyjadriť. Ja si to veľmi vážim, pretože aj tak sa k tomu staviam… Idem zahrať špeciálny set. Od warmupu závisí celá párty, preto moju úlohu beriem naozaj zodpovedne. Celý set pôjde od pomalého bpm, až po naozaj tvrdšie beaty. Chcem z toho naozaj hudobný príbeh, aby človek cestoval v rôznych sférach house music… Je to pre mňa aj splnený sen a úprimne sa teším… Milujem hrať warmupy, fakt z úprimného srdca.

Čo plány do budúcnosti? Chystáš niečo špeciálne pre rok 2018?

Rozhodne! Práve dávam dokopy jedno médium s jednou spoločnosťou, ktorá ma sponzoruje…

Chcem na Slovensku hudobné médium, ktoré sa bude venovať našej hudbe. Žiaľ, rádiá, tv či iné portály sa nám nevenujú, tak som si povedal, že to vezmem do vlastných rúk.

Ľudia mi veria a keď ja som začínal, nikto mi nepomáhal, tak som si povedal, že ak raz budem starší, toto zmením. Preto budem podporovať slovenskú hudbu, producentov, DJs a dostanú priestor. Dokonca pod jednou strechou budú info z celého sveta… Bude to zaujímavé. Rok 2018 bude patriť kvalitným eventom a myslím, že prežijú len tí, ktorým ľudia veria…

Sunset Boulevard denný projekt dostane veľký priestor u mňa. Osvedčili sa mi dlhohodinové sety, čo bude ďalšia priorita… Otvoril sa mi český trh, takže expandovať budem aj tam. Projekty, ktoré sú úspešné, EKG Solo, clubové rezidentúry a pod. Hlavne chcem motivovať a naberať veľa mladých ľudí, ktorí myslia pozitívne a vážia si posun elektronickej hudby!

Máš nejaký odkaz pre svojich fanúšikov, ktorí sa chystajú na EDMANIA?

Teším sa a príďte na warm up set! Budeme sa usmievať, podávať si ruky a oslavovať čaro house music. 🙂

EDMANIA 2017

▌PIATOK 08.12.2017

▌EXPO CENTER TRENČÍN

▌Štart 19:00

▌Koniec 6:00

▌Event bit.ly/EDMANIA-2017

▌Lístky bit.ly/EDMANIA-vstupenky

▌Trance stage: Andrew Rayel, Aly & Fila, Ben Gold, Driftmoon special live with Eller van Buuren, Koen Herfst & Geronimo, Heatbeat, Nifra, Standerwick LIVE, Styller, Sunny Lax, Super8 & Tab

▌Europa 2 stage: Bassjackers, Dante Klein, EKG, Ferreck Dawn, Kris Kross Amsterdam, Lucas & Steve, Mighty Fools, Nfix&Candice, Sick Individuals

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach