Europa 2 - Maxximum muziky

Čo si nevedel(a) a možno ani netušil(a) o prsiach

Ženské prsia sú dôkazom, že muži dokážu myslieť na dve veci naraz… Ak chceš ohúriť svojimi vedomosťami o tejto nádhernej ozdobe, prečítaj si týchto pár zaujímavostí.

Naozaj sa v správnom čase zväčšujú, nezdá sa ti to

Veľké či malé, príroda nám prsia každému dala. Niekto je spokojný, niekto by chcel menej, iný trochu viac. Všetky ženy však prežívajú to isté: Keď sú vzrušené, zvýši sa im krvný tlak a naplnia sa žily. A prsia rastú až o 25 percent.

Existujú rôzne druhy bradaviek

Samozrejme vieš, že existujú rôzne tvary. Dokopy až sedem druhov. Najčastejšie sú vyčnievajúce, krátke, dlhé alebo ploché bradavky. Zriedkavejšie sú vtiahnuté bradavky. Tie sú potom rozdelené do prvého, druhého a tretieho stupňa. Rôzne tvary však neznamenajú nič horšie ani lepšie, všetko je to len anatómia.

Prečo sú prsia niekedy citlivejšie ako zvyčajne

Ženský hrudník je akýsi napätý. Každý mesiac nanovo. My ženy tento pocit poznáme. Ale odkiaľ to celé je? Napnutie hrudníka je súčasťou predmenštruačného syndrómu. Pred začiatkom menštruácie produkujú podľa schweizer-illustrierte.ch vaječníky viac estrogénu. Hormón podporuje zadržiavanie vody v tele, aj v prsiach. Toto znova zmizne, len čo obdobie skončí.

Bradavky dokážu zmeniť farbu

Tak ako sa líši farba našej pokožky, nie je u každého rovnaká ani farba bradaviek. Môže sa však aj zmeniť a to napríklad podľa fázy menštruačného cyklu. Keď sa hladina estrogénu zvýši, bradavky zvyčajne stmavnú. Stáva sa to častejšie počas tehotenstva. A je to úplne normálne. Podľa farby bradaviek si dokážeš vybrať aj správnu farbu rúžu

Prečo majú aj muži občas prsia

Všetci muži majú bradavky, aj keď sú im z biologického hľadiska nanič. Testosterón sa totiž počas tehotenstva z matky do plodu uvoľňuje až po šiestich týždňoch. A vtedy sú už prsia a bradavky vyvinuté. Za reálne zväčšené prsia na dospelej mužskej hrudi môžu okrem predispozície aj hormonálne zmeny, veľká konzumácia alkoholu a obezita…

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach