Europa 2 - Maxximum muziky

Billy Barman majú nový singel Karamel. Klip k nemu natočili na jeden záber

Kapela Billy Barman zverejňuje tretí singel z pripravovaného nového albumu. Ide o jednu z najtanečnejších piesní v doterajšej tvorbe bratislavskej skupiny. Nová skladba má názov Karamel a jej producentom je rešpektovaný hudobník Pišta Kráľovič, známy ako FVLCRVM.

K pesničke vychádza aj slowmotion video v réžii Lousyho Aubera. Singel Karamel je z pripravovaného nového albumu Billy Barman, ktorý vyjde budúci rok.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Album vydajú na jar 2024

Billy Barman aktuálne finišujú s prácami okolo ich piateho štúdiového albumu, ktorý vyjde pod značkou Slnko Records na jar 2024. Spolupracujú na ňom s viacerými producentmi a hudobníkmi z domácej scény. Jedným z nich je práve Pišta Kráľovič, ktorý novému singlu Karamel dodal svoj charakteristický klubový zvuk.

„S Pištom sa poznáme veľmi dlho, obdivujeme jeho robotu a vždy sme chceli, aby nám spravil track. Dokonca sme aj susedia, takže mali sme to k nemu naozaj blízko,“ hovorí kapela o spolupráci s FVLCRVM-om, ktorý je uznávaným producentom v stredoeurópskom regióne a má už za sebou aj nočný headlinerský slot na hlavnom pódiu festivalu Pohoda.

Klip sa nakrúcal pri dvojnásobne zrýchlenom tempe skladby

K novej pesničke vychádza aj video natočené na jeden záber na Grösslingovej ulici v Bratislave, kde sa často vyskytujú členovia Billy Barman a režisér videa Lousy Auber. Účinkuje kapela a jej fanúšikovia.

Nakrúcalo sa pri dvojnásobne zrýchlenom tempe skladby, aby sa dosiahol slowmotion efekt. Okrem novej tvorby žijú Billy Barman v týchto dňoch aj reedíciou k 10. výročiu vydania ich druhého štúdiového albumu Modrý jazyk, s obľúbenými skladbami Traja, Strmá voda či Vrkoče. Modrý vinyl vychádza v limitovanej sérii 333 kusov a vo štvrtok 23.11. o 17:00 hod. si ho fanúšikovia budú môcť prísť kúpiť a podpísať kapelou v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach