Europa 2 - Maxximum muziky

Parašutista narazil do krídla lietadla, ktoré mu odťalo hlavu. Pilot teraz spoznal svoj trest

V roku 2018 sa stala obrovská tragédia počas parašutizmu. Obeťou nešťastnej nehody sa v roku 2018 stal 40-ročný Nicolas Galy, ktorý mal za sebou 226 zoskokov, píše portál ibc.co.uk. Tento, ktorý sa odohrával v júli 2018 na juhu Francúzska sa mu však stal osudným. Nielenže pri zoskoku prišiel o život, stalo sa to navyše hrozným spôsobom. Len pár sekúnd po tom, ako vyskočil z lietadla, narazil do ľavého krídla, ktoré mu odťalo hlavu, píše portál bbc.com.

Po nehode a po tom, ako na zem dopadlo len bezvládne ľudské telo bez hlavy, bol, samozrejme, pilot lietadla, z ktorého parašutista vyskočil, obvinený z trestného činu neúmyselného usmrtenia. Pilot, ktorého meno zostáva neznáme, však svoju vinu odmietol. Bránil sa výrokom, že za tragickú udalosť mohol samotný parašutista, ktorý po zoskoku urobil chybu. Podľa jeho vyjadrení, 40-ročný parašutista nenasledoval kurz a nikdy na tom mieste nemal byť, píše spomínaný portál ibc.co.uk.

Pilot, ktorého stíhali, pred pár dňami spoznal svoj trest. V utorok ho uznali vinným z neúmyselného zabitia a bol mu uložený podmienečný trest, informuje bbc.com. Zároveň asociácia, ktorá pilota zamestnávala, dostala pokutu vo výške 20-tisíc eur. 10-tisíc však bolo podľa portálu leparisien.fr pozastavených.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach