Europa 2 - Maxximum muziky

Oscar Pistorius je po vražde svojej priateľky na slobode

Tragédia, ktorá otriasla celým svetom. Písal sa rok 2013 a paralympionik Oscar Pistorius zabil svoju priateľku Reevu Steenkampovú. Modelku zastrelil na Valentína v ich dome v Pretórii cez zamknuté dvere toalety. Atlét na súde tvrdil, že to nebolo úmyselné a pomýlil si ju s vlamačom. Vystrelil na ňu 4-krát a súd ho za chladnokrvnú vraždu odsúdil v roku 2016 na 13 okov väzenia.

Teraz je však juhoafrický niekoľkonásobný medailista na slobode, a to po takmer 11 rokoch. Juhoafrický súd ho prepustil na podmienku – ak však bude chcieť byť na slobode, bude musieť dodržiavať prísne pravidlá do decembra 2029, kým mu nevyprší zvyšok trestu. Patria medzi ne:

  • zákaz konzumácie alkoholu,
  • žiadny styk a rozhovory s médiami,
  • musí absolvovať stretnutia zamerané na zvládanie hnevu,
  • rešpektovať čas vychádzok z domu
  • verejnoprospešné práce

Prípad Oscara Pistoriusa vzbudil medzinárodnú pozornosť a spustil diskusie o domácom násilí, zbraňovej kontrole a právnych systémoch. Jeho príbeh je pripomienkou tragédie, ktorá postihla nielen obete, ale aj tých, ktorí zostávajú po nich.

Jeho prepustenie na podmienečnú slobodu je ďalšou kapitolou v jeho kontroverznom živote, no mnohí si kladú otázku, či jeho takmer 11 ročný trest, bol dostačujúci.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach