Europa 2 - Maxximum muziky

Rytmusov najnovší song je titulnou skladbou k akčnému filmu

„90. roky boli smutné, nikdy znova,“ rapuje vo svojej novej skladbe Rytmus. Pieseň Berci sa stala titulnou skladbou k akčnému thrilleru Vojna policajtov, ktorý príde do kín už 1. februára.

Vo filme sa môžeš tešiť na skvelé herecké výkony, no v snímke sa objaví aj Rytmus, ktorý stvárni hlavnú negatívnu postavu menom Berci. A práve to je aj názov oficiálneho soundtracku, ktorý film sprevádza. K novinke vyšiel aj videoklip a prvé reakcie fanúšikov na nový song sú výborné. Klip prináša aj nové zábery z filmu, poodhalí dialógy a odkryje nové scénky.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Rytmus si vo filme zahral práve mafiánskeho bossa, ktorý sa na východ presťahoval z Bratislavy, aby si podmanil dianie na východe Slovenska, kde bolo v tej dobe, zdá sa, možné takmer všetko.

Postavu vo svojej knihe Hnev, ktorá sa stala predlohou k filmu, vytvoril spisovateľ a scenárista filmu Arpád Soltész, ktorý sa k Rytmusovmu obsadeniu vyjadril takto: „Rytmus určite nie je ten mafiánsky boss, ktorého som ja písal. Na druhej strane Rytmus určite je mafiánsky boss. Má tú danosť, že keď vojde do priestoru, tak si ho všetci všimnú, aj keby práve stáli chrbtom.“

Akčný thriller Vojna policajtov prináša príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami z 90. rokov na východe Slovenska. Dianiu kraľovala mafia, ktorá bola veľmi úzko prepojená nielen na políciu, ale aj na SIS. Film vznikol ako samostatná režisérska prvotina producenta a režiséra Rudolfa Biermanna počas 33 filmovacích dní.

Prináša informácie o modernej slovenskej histórii, na ktorú by sme nielen podľa tvorcov, ale aj podľa hercov, nemali zabúdať. „Mrazí ma predstava, že Vojna policajtov bola nakrútená podľa skutočných udalostí,“ povedal Rytmus. „Ale myslím si, že život v 90. rokoch taký bol. Najhoršie na tom ale je, ako je to dnes, pretože si myslím, že veľký rozdiel nie je.“

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach