Europa 2 - Maxximum muziky

Si cez deň unavený? Možno za to môže chyba, ktorú robíš každé ráno

Niekto ráno okamžite vyskočí z postele a pre niekoho je budík, ktorý ho vytrhne zo sladkého spánku, doslova horor. Ak patríš k tej druhej skupine ľudí a máš vo zvyku posúvať budíky, zbystri pozornosť. Odkladanie budíkov ti absolútne nepomáha, a to aj napriek tomu, ak si myslíš, že sa ti nič nemôže stať. Opak je však pravdou, práve tento malý detail môže za to, že si potom celý deň ospalý.

Posúvanie budíka totiž uvoľňuje hormóny v mozgu, ktoré by za normálnych okolností vyvolali hlboký spánok, uvádza portál fitforfun.de. Lenže ty to už ho nestíhaš, a preto je posúvanie o pár minút pre telo mimoriadne mätúce. Navyše, urobí to viac škody ako osohu.

Odborníci preto odporúčajú jednoduchú vec: Nastav si budík na vstávanie o desať minút neskôr, ako si zvyknutí a vstaň hneď, ako začne zvoniť zazvoní – žiadne odkladanie! Ak sa chceš skutočne tohto zlozvyku zbaviť a chceš byť fresh počas celého dňa, kúp si klasický starý budík a polož si ho ďalej od postele, aby si bol nútený z nej vstať a ísť ho vypnúť.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach