Europa 2 - Maxximum muziky

Dokáže sexting upevniť vzťah na diaľku? Aspoň raz v živote ho skúsil každý tretí človek

Sexting je téma, nad ktorou sa je potrebné zamyslieť. A to najmä v prípade, že máš vzťah na diaľku. To, že sociálne siete sú veľkou súčasťou vzťahov, a to, či už majú pozitívny, alebo negatívny vplyv, potvrdil v jednej z epizód Troch prasiatok aj psychológ Aleš Bendařík.

Aleš povedal, že sociálne siete sú jedným z dvoch najväčších konkurentov vzťahu, pretože aj zadaní ľudia si zvyknutí vypisovať s inými ľuďmi. A dôvod? Majú ich ako zálohu. No a keďže písanie si, je len jeden malý krôčik vzdialené od sextingu, práve tejto téme sa tento raz venovali Oliver, Samuel a Láďo. Avšak, nerozoberali sexting medzi milencami, ale vo vzťahoch na diaľku.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Sexting ako pozitívny nástroj na udržanie vzťahu

Ako vnímajú sexting ľudia v súčasnosti? Dokáže to pomôcť udržať vzťah na diaľku? Aj to sa snažili zistiť v najnovšej epizóde. Štatistiky však hovoria jasne. Podľa gitnux.rog sexting praktizovalo 48 % ľudí, ktorí priznali, že to malo pozitívny vplyv na ich vzťah. Taktiež ho už aspoň raz vyskúšal každý tretí človek, z čoho vyplýva, že mnohé páry si s obľubou okoreňujú vzťah práve takýmto spôsobom.

Podľa spomínaného portálu, sa sextingu oddávajú ako mladší, tak aj starší. 34 % vysokoškolákov priznalo, že už niekedy poslalo správu so sexuálnym podtónom, avšak sexuchtivé správy posielajú aj tínedžeri. 12 % z nich však povedalo, že po tom, ako takúto správu poslali, to ľutovali.

Zdá sa, že sexting nie je žiadnou tabu témou, a preto aj naše Tri prasiatka priznali, ako to s tým sextingom majú. Zatiaľ, čo to nie je Láďova šálka kávy, Samo prezradil, ako zvládol svoj vzťah na diaľku s jeho teraz už manželkou Viky.

Posielať dick pick?

Je dick pick súčasťou sextingu a ako to vlastne vnímajú ženy, keď im takáto fotografia príde do správy? Portál ladbible.com spravil malý prieskum, z ktorého vyplýva, že ženy si veľmi nejdú dick picks. Jedna dokonca povedala, že nie je nič horšie, ako keď dostaneš nevyžiadanú fotku penisu. Samozrejme, toto platí pre mužov, ktorých nepoznáš alebo pre tých, s ktorými nechceš mať nič spoločné. Ak je to však od frajera a ty si takú fotku vyžiadaš, to je už iná téma.

Jedna slečna to dokonca prirovnala k situácii, keď ti tvoja mačka donesie pred dvere mŕtveho vtáčika. „Chápeme ten sentiment, že sa chcete pochváliť, ale je to nechutné a nechcené,“ povedala. Vypočuj si najnovšiu epizódu Troch prasiatok, v ktorej sa dozvieš, ako sa sextingovalo pred tým, ako prišli telefóny a sociálne siete, i to, kedy v minulosti mladí začínali so sexom! Na tieto otázky odpovedala naša i vaša obľúbená respondentka, Samova prateta Maruša.

Túto epizódu podcastu ti prinášajú Horalky, ktoré predstavili najväčšiu inováciu tvojich obľúbených Horaliek od roku 1965. S arašidovým maslom a ďalšími vychytávkami!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Trendy v sextingu pre rok 2024

Sexting je na vzostupne, a tak asi nikoho neprekvapí, že sa s tým spájajú aj nové trendy. Jedným z nich je využívanie aplikácií, ktoré ponúkajú možnosť miznúcich správ, uvádza portál bangsexting.com. Veď, ak pošleš nejakú odvážnu fotku alebo správu, nechceš, aby to tam svietilo donekonečna.

Ďalším trendom sú emotikony. Pre mnohých sú neodmysliteľnou súčasťou komunikácie, a preto nie je žiadnym prekvapením, že sa stali aj nástrojom pri sextingu. Dôležitá je pre ľudí aj bezpečnosť, preto na ňu nezabúdajú ani pri posielaní si nemravných správ. Veď, nikto nechce, aby sa jeho sexi správy, či nebodaj fotky alebo videá dostali tam, kam nemajú.

Ďalšou vychytávkou, ktorá sa spája so sextingom, sú moderné sexuálneho hračky, ktoré dokážeš ovládať na diaľku a cez appku. Môže to byť zábava a vzrúšo zároveň. Zároveň, môžeš zažiť rozkoš, a to aj napriek tomu, že tvoja polovička nie je práve pri tebe.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach