Europa 2 - Maxximum muziky

Čím dlhší, tým lepší? Dlhotrvajúci pohlavný styk nemusí byť zárukou kvality a vyvrcholenia

Pred nedávnom sme ťa oboznámili so sex kalkulačkou, vďaka ktorej si si mohol porovnať, ako si na tom výdržou v posteli. A nie, nemyslíme tým, ako dlho sa v nej dokážeš váľať. S časom, ktorý dokážeš stráviť sexom, či už dobrým, alebo tým nie veľmi príjemným, sa vynára veľa otázok.

Mnohí si myslia, že čím dlhší styk je, tým musí byť aj lepší a kvalitnejší. Bohužiaľ, nie je to úplne pravda. Na druhej strane, pár sekundové divadielko asi partnerku tiež veľmi nepoteší. Aký je teda ten ideálny čas? Pozreli sme sa na to a máme pre teba pár zaujímavých informácií.

Možno ťa to prekvapí, ale štúdia z roku 2005 hovorí, že sex medzi heterosexuálnymi pármi trvá v priemere 5,4 minúty. To je pomerne krátky čas, nakoľko iná štúdia zase preukázala, že heterosexuálnej žene trvá v priemere 13,41 minúty, kým vyvrcholí, píše sa na portáli cosmopolitan.com. Nech to počítame, ako počítame, nejako nám to nevychádza.

Podľa portálu healthline.com by mal priemerný vaginálny sex trvať od 7 do 13 minút. V prípade, že trvá dlhšie, už sa to považuje za príliš dlhý sex. Každý však meria čas strávený sexom trochu inak. Niektorí do toho zaratávajú aj predohru, iní to začínajú počítať až vtedy, keď nastane prienik. Portál medindia.net prichádza s odpoveďou: „Priemerný čas sexuálneho pohlavného styku sa meria od momentu, keď penis vnikne do vagíny, až po kým sa muž nevystrieka“.

To, ako dlho trvá sexuálny styk, môžu ovplyvniť rôzne faktory, ako napríklad:

  • vek,
  • hormonálne zmeny,
  • rôzny sex drive medzi partnermi,
  • sexuálna dysfunkcia,
  • či sexuálna orientácia.

Zo spomínaného článku, ktorý je uverejnený na portáli cosmopolitan.com, vychádza, a potvrdzujú to aj odborníci, že na dĺžke sexu nezáleží, pokiaľ si ho obidvaja užijú rovnako.

Tak, ako môže byť krátky sex veľmi príjemný, tak môže byť dlhý sex neuspokojujúci. Zaujímavé však je, že ženy, ktoré sú lesbičky, mávajú oveľa dlhší sex, ako homosexuálni muži alebo heterosexuálne páry. Zároveň sa preukázalo, že lesbičky mávajú aj oveľa viac orgazmov oproti inakšie orientovaným párom.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach