Europa 2 - Maxximum muziky

Známe osobnosti a ich boj s rakovinou: „Cítim sa dobre,“ upokojil fanúšikov spevák John Newman

Jedna z najzákernejších chorôb súčasnosti neobchádza ani známe osobnosti. Fanúšikov prednedávnom šokovala informácia, že s nádorom na mozgu bojuje aj spevák John Newman. Ako však povedal v jednom z posledných rozhovorov, aj napriek tomu sa cíti dobre. „Monitorujú ma,“ povedal agentúre Reuters autor hitu Olé.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Ako dodal, dúfa, že jeho diagnóza zvýši záujem ľudí o pravidelné preventívne prehliadky a pomôže im, dostať sa zo zdravotných problémov čo najskôr. S onkologickým ochorením bojuje aj herec Hugh Jackman, ktorému už niekoľkokrát z nosa odstraňovali malý nádor. Zákrok musel podstúpiť už päťkrát, naposledy vo februári tohto roka.

Boj s rakovinou v minulosti vyhrala aj herečka Christina Applegate, ktorá podstúpila dvojitú mastektómiu. Sympatická americká hviezda po chirurgickom zákroku, pri ktorom jej odstránili oba prsníky, založila vlastnú nadáciu. Tá pomáha ženám s podobným problémom.

Rakovinu porazili aj speváčky Anastacia, Kylie Minogue či Sheryl Crow. Onkologické ochorenie zasiahlo v minulosti aj Cynthiu Nixon, predstaviteľku Mirandy zo seriálu Sex v meste či herca Roberta DeNira, ktorý zvíťazil nad rakovinou prostaty.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach