Europa 2 - Maxximum muziky

Sziget zverejnil 40 nových mien. K našim susedom príde aj Halsey

Sziget, najväčší aj najpestrejší európsky festival, zverejnil ďalších 40 nových mien tohtoročného programu. Popri headlineroch Liamovi Gallagherovi a speváčke Halsey na festivale vystúpia aj RAYE, Janelle Monáe, Skrillex, Tom Odell, Mø, Editors, Modeselektor, Neil Frances, Sven Väth, Teezo Touchdown, Tkay Maidza a mnohí ďalší.

Nové mená sa pripájajú k už zverejneným hviezdam ako Fred again.., Sam Smith, Martin Garrix či Stormzy. Organizátori ešte plánujú ďalšie zverejnenie mien, takže sa určite je na čo tešiť. Aktuálny zoznam mien a lístky nájdeš na szigetfestival.com.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na Sziget sa vráti Liam Gallagher zo skupiny Oasis

Za najväčšie lákadlo dnešného zverejnenia je možné považovať aj Halsey, známu svojimi divokými a očarujúcimi vystúpeniami. Táto americká speváčka, ktorej v rádiách po celom svete rotujú megahity ako Without Me či Bad At Love, avizovala na tento rok nový album.

Liam Gallagher vystúpi na Szigete v rámci turné k 30. výročiu debutového albumu skupiny Oasis Definitely Maybe. Bratia už síce spolu nevystupujú, Liam však naďalej uchvacuje publikum, o čom presvedčil aj Szigeťanov svojim vystúpením na festivale v roku 2018.

Ozdobou hlavného pódia bude aj anglická speváčka RAYE, čerstvá rekordérka Brit Awards. Z nedávneho odovzdávania cien si odniesla za svoj minuloročný debutový album 6 ocenení, vrátane ceny za najlepšiu skladbu roka, najlepší album či cenu pre najlepšieho nového umelca. RAYE je známa svojimi nákazlivými popovými melódiami a patrí medzi najväčšie vychádzajúce hviezdy súčasnosti.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Aj Tom Odell, britský hudobník a spevák, je držiteľom viacerých prestížnych ocenení. Nedávno vydal album Black Friday a fanúšikovia sa na Szigete sa určite môžu tešiť aj na jeho megahit Another Love. Neil France je losangelské duo, ktoré tvorí alternatívny pop a hudbu, ktorá vás vždy roztancuje. Minulý rok vydalo svoj druhý album, s ktorým postupne stúpajú v hudobných rebríčkoch po celom svete. Szigeťanov určite potešia svojim synth-popovým zvukom a chytľavými melódiami.

Berlínske duo Modeselektor je známe svojim elektronickou hudbou s inovatívnym zvukom spájajúcim prvky techna, hip-hopu a experimentálnej elektroniky, ktorú dopĺňa vizuálom, od ktorého neviete odtrhnúť zrak. Na festivale bude koncertovať aj filadelská kapela Mannequin Pussy, ktorá nedávno vydala svoj album I Got Heaven a bude pumpovať do davu energiu svojim magnetizujúcou rockovou hudbou. Vždy kreatívna hviezda súčasnosti, Američan Yves Tumor vydal v roku 2023 svoj štvrtý štúdiový album Heaven to a Tourtured Mind a na Szigete predvedie svoju slávnu glam-rockovú vzrušujúcu šou.

Šou spraví aj Skrillex

Jeden z najhorúcejších počinov súčasnosti a priekopník elektronickej hudby, Skrillex, prinesie na Sziget svoje energické melódie a produkciu stierajúcu žánrové hranice. Ďalším očakávaným elektronickým počinom v tohtoročnom zozname je islandské duo Kiasmos, ktoré po 5-ročnej prestávke ohlásilo očakávaný návrat na pódiá. Dánska popová ikona , jedna z najstreamovanejších umelkýň na Spotify, prinesie na Ostrov slobody nákazlivú energiu, dynamické vokály a podmanivú prítomnosť na pódiu. Teezo Touchdown, umelec známy pre svoje žánrovo explodujúce vokály, predstaví svoju neodmysliteľnú individualitu a nebojácne vystúpenia.

Sziget má niečo pre každého a je známy tým, že v Bolt Party Arene organizuje tie najlepšie párty na kontinente. V roku 2024 budú na festivale hosťovať najlepší taneční promóteri v Európe – elrow, Awakenings, Q-dance, STMPD, Next Level & Rampage a Be Massive.

Na koncerty nových mien v tohtoročnom programe sa teší aj Tamás Kádár, generálny riaditeľ Szigetu: „Sme veľmi nadšení, že máme Liama Gallaghera a Halsey ako našich nových headlinerov. Liam Gallagher vystúpi v rovnaký deň ako Stormzy. Bystré oko si môže všimnúť, že neskôr pribudnú ďalšie vystúpenia. Príde aj Janelle Monáe, jedna z najvýraznejších pop’n’soulových speváčok 21. storočia, tiež najpredávanejšia autorka, módna ikona a herečka, ktorej posledný album vyšiel minulý rok. Tešíme sa aj na mnohonásobného víťaza Grammy, headlinera arény aj celého festivalu Skrillexa, ktorý sa na festival vráti po niekoľkých hektických rokoch, počas ktorých stihol aj hviezdnu spoluprácu s Fred Again.. Aj s Four Tet. Aká šťastná náhoda, že po Skrillexovi v záverečný deň vystúpi Fred Again.., a v ten istý deň bude Four Tet hosťom Szigetu na Revolut Stage“.

Nechaj sa preniesť do inej dimenzie

Sziget je viac ako hudobný festival. Sziget je Ostrov slobody, ktorý vás prichýli – na deň či na celý festival, prenesie vás do inej dimenzie, v ktorej máte možnosť vychutnať si krásny ostrov, na ktorom nájdete veľa zábavy a umenia, stretnúť Szigeťanov z celého sveta a zažiť koncerty svetových hviezd či najnovších talentov mnohých žánrov. A to všetko na krásnom zelenom budapeštianskom ostrove Óbuda na viac ako 50 pódiách a programových miestach.

Sziget Festival 2024 sa bude konať od 7. do 12. augusta, v predaji si permanentky na celý festival, ale aj lístky na 1 či 3 dni. Festival má tento rok aj skvelú novinku – výhodnú cenu pre návštevníkov do 21 rokov.

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach