Europa 2 - Maxximum muziky

Nová súťaž krásy na obzore. Kto získa bizarný titul Miss AI?

Vo svete, kde technológia zasahuje do každého aspektu nášho života, neostáva bokom ani tradičná súťaž krásy. Prvá svetová kráska AI, známa ako Miss AI, kombinuje glamour s modernými technológiami, čím otvára novú kapitolu v definovaní krásy.

Táto inovatívna súťaž, ktorá je dielom organizácie World AI Creator Awards, skrátene WAICA, v spolupráci s platformou Fanvue, sa zameriava modelky a influencerky, ktoré sú generované pomocou umelej inteligencie. A práve ony sa „pobijú“ o titul prvej Miss AI, uvádza portál deccanherald.com. Bizár? Áno, ale stále to nie je všetko.

Nielen súťažiace, ale porota sa bude skladať zo „žien“, ktoré vytvorila umelá inteligencia. Porota sa bude skladať zo 4 členov, a to z Aitana Lopez a Emily Pellegrini, ktoré sú vytvorené pomocou AI a majú vlastné instagramové profily, na ktorých majú tisíce followerov. Zvyšní dvaja budú normálni ľudia, píše sa ďalej.

Na víťazku čaká štedrá finančná odmena

Prihlasovanie sa do súťaže kráse bolo spustené pred pár dňami a výsledky sa dozvieme 10. mája. Vyhlásenie víťaziek bude sprevádzať celá online ceremónia. Tej, ktorej sa podarí získať titul, čaká štedrá peňažná odmena: Dostane 5-tisíc dolárov, promo na platforme Fanvue, mentorský program v hodnote 3-tisíc dolárov a PR podporu v hodnote 5-tisíc dolárov.

Súťažiace bude porota hodnotiť na základe rôznych atribútov. Hodnotiť budú vzhľad, to, ako fungujú na sociálnych sieťach a zohľadňovať budú aj technické zručnosti v oblasti AI. Pozri sa, ako vyzerá jedna z porotkýň! A áno, nie je to skutočná žena, aj keď sa tomu ťažko verí.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Tejto téme sa venovali aj naši Sketch Bros počas dnešnej rannej show. Ak si to nestihol, už teraz si to môžeš vypočuť online na podmaz.sk alebo vo svojej podcastovej aplikácii.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach