Europa 2 - Maxximum muziky

Úprimná spoveď Matúša Kolárovského: Som šťastne abstinujúci alkoholik a narkoman. V piesňach som kričal o pomoc

Mnohí to ani netušili, ale Matúš Kolárovský, na hudobnej scéne známy ako Yael trpel závislosťami. Na skoro pol roka sa odmlčal, odišiel z verejného života a nastúpil na 3-mešačné liečenie. Teraz je však späť a hneď zavítal do štúdia Europa 2, kde Becce a aj našim poslucháčom porozprával o tom, ako zmenil, čo počas liečenia zažil a aké to pre neho vôbec bolo, priznať si, že má vážny problém.

Hneď na úvod však priznal, že sa má konečne dobre. „Som nohami na zemi, avšak mám ešte trochu haluze, pretože som len prednedávnom prišiel z liečebne,“ priznal sa. Uviedol, že sa liečil 12 týždňov a ešte stále si musí zvykať na realitu a vnemy, ktoré tam k nemu nedostávali. Na druhú stranu upozornil na fakt, že odchodom s liečenia to nemá vyhraté a závislým už bude do konca života.

Čo si o sebe uvedomil počas liečenia a čo ho vôbec presvedčilo, aby sa išiel liečiť, sa dozvieš v rozhovore

Keď oznámil, že pôjde na liečenie, všetkým sa uľavilo. A to nečakal

Počas liečenia si uvedomil, že trpí v podstate kombinovanou závislosťou, pretože nebral len lieky a drogy, ale tak isto aj pil alkohol. To, že má problém s alkoholom, netušil ani on sám, až dokým sa nešiel liečiť. Pomoc sa rozhodol vyhľadať kvôli závislosti na liekoch, problém s alkoholom mu ani nenapadol. „Psychologička mi povedala, že keby som bol jej syn, odporučila by mi ísť na liečenie. Strašne ma to nahnevalo,“ povedal Becce Matúš Kolárovský.

Keď však „vychladol“ a rozhodol sa, že predsa len na odvykačku nastúpi, chcel to oznámiť všetkým svojim najbližším. „Čakal som, že mi povedia, že na žiadne liečenie nepotrebujem. No realita bola taká, že všetkým odľahlo,“ priznal sa Matúš a zároveň dodal: „Mama mi povedala, že: No konečne. A vtedy som sa rozplakal“.

Vypočuj si úprimný rozhovor, v ktorom išiel Matúš donaha. Dozvieš sa tiež:

  • Ako sa mu žije s tým, že do konca života bude závislý
  • Kedy si uvedomil, že má problém
  • Prečo je pre neho hudobný biznis rizikové povolanie
  • Či premýšľal nad tým, že skončí s hudbou
  • Ako sa pozerá na samého seba pred liečbou

Matúš Kolárovský sa objavil „na verejnosti“ skutočne znenazdajky, a tak isto vydal aj dva úplne nové songy. Jeden sa volá Začínam… a druhý Euforia. Predtým, ako sa úplne odmlčal a nastúpil na liečenie, makal na novej hudbe, z ktorej bude aj album.

Ako on sám hovorí, svojim fanúšikom chce dať nádej a apeluje na to, že nikdy v tom nie sú sami. Zároveň sa priznal, že v niektorých piesňach, prosil, doslova až kričal o pomoc. Keď vyjde album, vraj budeme hneď vedieť, ktoré to sú. Zatiaľ si vypočuj dva nové tracky, ktoré len včera uploadol na YouTube.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach