Europa 2 - Maxximum muziky

Seriál Baby Reindeer valcuje Netflix! Zo skutočného príbehu budeš mať husiu kožu

Novinka od Netflixu, seriál Baby Reindeer, je adaptáciou príbehu Richarda Gadda, ktorý sa skutočne stal! Divákom ponúka intenzívny pohľad na realitu stalkingu a jeho psychologické dôsledky. Príbeh sa zameriava na Donnyho, ktorého stvárňuje samotný Richard Gadd. Donny sa po náhodnom stretnutí v bare stane terčom nebezpečnej obdivovateľky, Marthy, ktorú v seriáli stvárňuje Jessica Gunning.

Tento seriál, ktorý prešiel od Edinburského festivalu cez West End až na obrazovky Netflixu, predstavuje zmes komédie a tragédie, v ktorej sa prelína osobná trauma a hlboké medziľudské vzťahy.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Príbeh pôvodne založený na Gaddovom skutočnom zážitku so stalkerkou, ktorá mu poslal viac ako 40-tisíc emailov, odhaľuje, ako môže pozornosť eskalovať do zničujúcej obsesie. Výkony hlavných protagonistov sú silné a emocionálne náročné, čo pridáva na intenzite celého seriálu. Martha je zobrazená ako postava, ktorá vzbudzuje súcit aj strach a jej vzťah s Donnym komplexne poukazuje na dynamiku moci a manipulácie.

„Baby Reindeer“ je ocenený za svoj odvážny a surový pohľad na tému osobných démonov a zároveň sa v ňom otvára aj spoločenské tabu, akým je sexuálne násilie a vnútorná homofóbia, ktoré sú často prehliadané alebo nepochopené v širšej spoločnosti.

Hneď na úvod je v seriáli napísané, že tento príbeh vznikol na základe skutočných udalostí. Divákov chytil tento seriál od prvých minút a doslova, ako ho ďalej sledovali, sa im vryl pod kožu. Mnohí začali pátrať po tom, kto bola Richardova stalkerka. On však na svojich sociálnych sieťach uvádza, že postava Marthy bola zobrazená tak, aby sa v nej nik nevedel nájsť. Jeho zámerom bolo nájsť herečku, ktorá nebude s jeho stalkerkou vôbec podobná. Zároveň uviedol, že všetko ostatné bolo vyobrazené tak, ako sa to skutočne stalo. Aj počty e-mailov, ktoré mu stalkerka poslala.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach