Europa 2 - Maxximum muziky

Herca, ktorý stvárnil Obelixa, vzali do väzby. Sexuálne napadnúť mal niekoľko žien

Francúzsky herec Gérard Depardieu čelí vážnym obvineniam zo sexuálneho násilia, ktoré sa tiahnu už niekoľko rokov. Obvinenia sa týkajú údajného sexuálneho napadnutia a obťažovania žien počas nakrúcania. Naposledy sa objavili informácie o tom, že bol znova obvinený zo sexuálneho útoku, ktorý mal spáchať počas nakrúcania filmu v roku 2021.

Tieto obvinenia vyšli najavo v súvislosti s naťahovaným súdnym procesom, ktorý sa začal po obvineniach francúzskej herečky Charlotte Arnould v roku 2020. Charlotte obvinila Depardieu, že ju dvakrát znásilnil v roku 2018. Tieto obvinenia vyvolali rozruch nielen vo Francúzsku, ale aj na medzinárodnej scéne, čo spustilo debatu o morálke a správaní vo filmovom priemysle.

Najnovšie obvinenia prichádzajú od dekoratérky, ktorá tvrdí, že Depardieu ju obťažoval počas nakrúcania filmu Les Volets Verts. Podľa jej slov sa jej herec nevhodne dotýkal a robil sexistické poznámky. Tieto tvrdenia boli predložené parížskej prokuratúre, ktorá prípad aktívne vyšetruje.

Obvinenia odmieta. Aj napriek tomu skončil vo väzbe

Aj napriek vážnosti obvinení Depardieu naďalej popiera akékoľvek porušenie zákona a prostredníctvom svojich právnikov vyjadril, že sa cíti byť mediálne prenasledovaný. Táto situácia rozdelila francúzsku kultúrnu scénu, pričom niektorí umelci vyjadrili podporu Depardieuovi, zatiaľ čo iní podporujú jeho obete a vyzývajú na prehodnotenie tolerancie k takémuto správaniu v umení.

Podľa aktuálnych informácii 75-ročného herca vzala do väzby parížska polícia, informuje portál euronews.com. Väzobné stíhanie sa začalo podľa portálu hnonline.sk včera v ranných hodinách a herec môže byť podľa zákona držaný vo väzbe po dobu 24 hodín, avšak, väzba sa môže predĺžiť na 48 hodín. Zatiaľ čo portál hnonline.sk hovorí o tom, že mal napadnúť dve ženy, SITA informuje, že ho majú žalovať desiatky žien.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach