Europa 2 - Maxximum muziky

Keď ti telo produkuje alkohol, znamená to, že nemôžeš šoférovať?

V Belgicku sa objavil neobvyklý prípad muža, ktorého telo má schopnosť premieňať prijaté sacharidy a cukry na alkohol. Tento jav, známy ako auto-pivovarnícky syndróm alebo syndróm vnútorného kvasenia, je medicínsky zriedkavý a môže viesť k tomu, že postihnuté osoby vykazujú známky opitosti bez toho, aby konzumovali alkoholické nápoje.

Auto-pivovarnícky syndróm je spôsobený nadmerným rastom kvasiniek v črevách, ktoré začnú fermentovať cukry prítomné v strave, čím produkujú alkohol. Tento stav môže mať vážne následky na životný štýl postihnutého, keďže ovplyvňuje jeho schopnosť viesť normálny život, vrátane riadenia vozidla, práce a medziľudských vzťahov.

A presne opletačky s alkoholom a šoférovaním mal aj tento pán z Belgicka. Pri dychovej skúške nafúkal, avšak alkohol nekonzumoval, uvádza portál theguardian.com. Portál dokonca uvádza, že dostal aj dve pokuty. Tie mu však súd odpustil, a to na margo jeho zdravotného stavu.

Liečba tohto syndrómu zahŕňa diétne obmedzenia a príjem liekov na kontrolu rastu kvasiniek. Často sa odporúča vyhýbať sa jedlám bohatým na cukry a kvasnice, čo môže pomôcť znížiť produkciu alkoholu v tele. Významnú úlohu zohráva aj sledovanie príznakov pod dohľadom odborníkov na gastroenterológiu. Keď sa o tom dozvedeli naši Sketch Bros, rozhodli sa tomu povenovať v rannej show. Ak si to nestihol, nemusíš mať hlavu v smútku, pretože si to môžeš vypočuť už teraz!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach