Europa 2 - Maxximum muziky

Dua Lipa ťa rozpáli! Vydala tretí štúdiový album Radical Optimism

Držiteľka troch cien Grammy a siedmich Brit Awards, Dua Lipa, dnes vydala svoj dlho očakávaný tretí album s názvom Radical Optimism. Album obsahuje jedenásť piesní vrátane troch singlov – Illusion, Training season a Houdini.

„Tento album som napísala počas doby, keď som bola sama. Vždy som prichádzala do štúdia s nejakým vtipným príbehom, ktorý mi dal inšpiráciu k novej piesni. Je tam voľnosť a úprimnosť, ktorú som predtým nemala,“ vyjadrila sa speváčka k albumu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Na albume spolupracovala s producentmi Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobiasom Jessom Jr. a Kevinom Parkerom z Tame Impala. „Všetky naše skúsenosti a prístup k práci sa skvele prelínali, ako po ľudskej stránke, tak aj hudobne. Boli sme voči sebe otvorení a slobodne hovorili o svojich skúsenostiach,“ pochvaľuje si spoluprácu Dua Lipa.

Album Radical Optimism opisuje ako „psychedelický pop“ a čerpá zo skúseností a objavovania samej seba. „Čistá radosť z jasnosti v situáciách, ktorým sa predtým zdalo nemožné čeliť. Tvrdé lúčenie a vratké začiatky, ktoré predtým ničili vašu dušu, sa stávajú míľnikmi, kedy volíte optimizmus a v onom chaose sa učíte preplávať s gráciou,“ dopĺňa na záver speváčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach