Europa 2 - Maxximum muziky

Vo veku 79 rokov zomrel obľúbený herec z Pána prsteňov a Titanicu

Herecký svet a fanúšikovia smútia. Vo veku 79 rokov zomrel Bernard Hill, známy svojimi ikonickými rolami vo filmoch ako Titanic a trilógia Pán prsteňov. Jeho úmrtie potvrdil jeho agent, informuje portál bbc.com.

Bernarda Hilla obdivovali počas jeho kariéry mnohí, a to najmä vďaka jeho schopnosti vtiahnuť divákov do príbehu pomocou svojho silného hereckého výkonu. Vo filme Titanic stvárnil kapitána Edwarda Smitha, zatiaľ čo v Pánovi prsteňov získal srdcia fanúšikov ako Théoden, kráľ Rohanu.

Hercova kariéra nezahŕňala len filmové plátna. Mal aj televízne role a divadelné pôsobenie, čím si získal rešpekt širokej verejnosti aj kritiky. Svojim jedinečným talentom a charizmou si vytvoril nezmazateľnú pozíciu v histórii filmu.

Jeho prínos k filmovému umeniu bude navždy pripomínaný prostredníctvom jeho nezabudnuteľných postáv, ktoré boli často označované za srdce a dušu filmov, v ktorých účinkoval. Bernard Hill nebol len výnimočným hercom, ale aj milovanou osobnosťou svojimi kolegami a fanúšikmi po celom svete. Česť jeho pamiatke!

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach