Europa 2 - Maxximum muziky

Čo sa stane, ak budeš spávať v podprsenke?

Podprsenka je pre ženy dôležitá súčasť oblečenia, pretože im dáva podporu, dokáže vytvarovať a navyše je to krásny módny doplnok. Taká tá maličkosť, ktorá musí byť dokonalá, aby dokázala vyvolať príjemný pocit. Najlepšia je taká, o ktorej ani žena nevie, že ju má. Napriek tomu každá pozná ten pocit, keď si ju dá konečne doma dolu. Naozaj každá?

Sú ženy, ktoré podprsenku nosia stále, dokonca aj v noci. Bez nej sa cítia nepohodlne. Ak k nim patríš, toto by si mala o jej 24/7 nosení vedieť. Dôvody, prečo majú niektoré ženy podprsenku na sebe stále sa líšia doslova od prsníka k prsníku. Niektoré sa bez nej aj v noci cítia príliš nahé. Sú aj ženy, ktoré veria, že nosenie podprsenky dokáže zabrániť ovisnutým prsiam. Ale je to tak?

Pevné kostice? Problém!

Ten problém je v tom, že kostica je z pevného materiálu a tlačí stále na rovnaké miesto. To môže brániť v prúdení krvi aj lymfy a vďaka kosticiam môže mať ich nositeľka odtlačky a niekedy aj modriny. Škodlivé látky nedokáže telo filtrovať a odstrániť.

Podprsenka oslabuje tkanivo

Je to vlastne celkom logické. Tento argument ponúkajú švajčiarski odborníci a vysvetľujú to takto. Svaly sa trénujú len vtedy, keď sa hrudník hýbe prirodzene. Podľa toho môže podprsenka, ktorá má zabezpečiť výrazný a pevný dekolt, spôsobiť, že prsia budú ochabnuté a slabé. Aby nás podržala a neobmedzovala, musíme si vybrať správne. Našťastie už aj na to existujú odborníci.

Podprsenka nás vyrušuje pri spánku

Podprsenky v posteli sú nepohodlné, tesné, a preto narúšajú naše prirodzené pohyby pri spánku. Je tiež vedecky dokázané, že čím menej oblečenia v noci nosíme, tým pokojnejší je náš spánok… Keď sa v noci stále cítiš pohodlnejšie s podprdou, vyber si aspoň mäkký model z priedušnej látky. K tomu sa hodí napríklad športová podprsenka.

A ak si si toto prečítala hore bez, je to celkom dobrý začiatok… Pozri si s nami legendárnu podprsenkovú scénu z Prieteľov, kde Phoebe vydesila týmto malým milým kúskom oblečenia úbohého Chandlera…

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach