Europa 2 - Maxximum muziky

Celeste Buckingham potešila fanúšikov: Má tanečnú novinku so silným posolstvom a sci-fi videoklipom!

Celeste Buckingham je v centre pozornosti od čias svojho účinkovania v speváckej súťaži – v tom období mala iba pätnásť rokov. Dnes, s odstupom viac než jednej dekády, je vyzretou ženou, umelkyňou a pre mnohých vzorom. Záujem o jej tvorbu a autentické skladby neutícha ani po tom, ako pred časom prekvapivo zmenila adresu a na Slovensko, kde kedysi rozbehla svoju úspešnú kariéru, sa vracia sporadickejšie, než by si zrejme jej fanúšikovia želali.

Aj pre nich má však Celeste dobrú správu. Okrem remixu skladby Drive, ktorá pochádza z albumu Life a nesie v sebe rukopis jej dvorného spolupracovníka a producenta Matěja Vávru, sa bude značná časť speváčkinho hudobného leta odohrávať na Slovensku.

Plná inšpirácie

„Veľmi sa teším z kreatívneho obdobia, ktoré prežívam, veď jeho výsledkom je hneď niekoľko nových piesní, vrátane aktuálneho remixu Drive. Pri tvorbe videoklipu k nemu som si navyše splnila všetky doposiaľ nenaplnené sci-fi vízie,“ teší sa Celeste a dodáva: „Moji priaznivci ma dobre poznajú a vedia, že každou novou pesničkou a videoklipom sa snažím posúvať vpred, prekvapiť, priniesť čosi nové,“ dodáva.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Celeste zavítala aj k nám do štúdia – reč bola o najnovšom singli, ktorý predstavila. Priblížila, prečo po dvoch rokoch dostal tento song remix práve teraz. Zároveň prezradila, aký je život na Madeire, kde ju ľudia budú môcť v najbližších týždňoch vidieť a načrtla viac aj o iránskych novinkách, ktoré pripravuje. Vypočuj si celý rozhovor – Šorty ju skutočne vyspovedal sprava zľava.

Celeste Buckingham zavítala do Europy 2. Vypočuj si, čo prezradila na margo svojej novinky a ako vznikal tento nadupaný remix

Preč z toxického vzťahu

Novinku Celeste opisuje ako modernejšiu a tanečnú skladbu, zaujímavo mixnutú elektronickou hudbou. „Dominuje v nej myšlienka, že tak, ako do vzťahu idú dvaja ľudia, tak by sa v tej istej miere mali oň aj starať. Mnohokrát som sa vo svojom okolí stretla s názorom, že žena je tá hysterická, tá viac vinná za rozchod a hnevá ma to. Piesňou chcem vyslať mužom signál, že my ženy síce nie sme dokonalé a robíme chyby, ale vy tiež,“ priblížila.

„Touto cestou chcem poďakovať kolegom z Ruka hore, pretože iba vďaka nim som natrafila na skvelého producenta a DJ-a s umeleckým menom Ruhde. Oni nás prepojili a tento talentovaný chalan dal skladbu do podoby, v akej ju môžete počuť a s ktorou som maximálne stotožnená,“ teší sa Celeste z nedávnej spolupráce.

O podobe videoklipu mala Celeste vopred jasnú predstavu. Chcela do neho zakomponovať množstvo ikonických momentov z jej obľúbených sci-fi filmov a seriálov, čo sa aj podarilo. Za všetky spomeňme thriller Tron, ktorý je zároveň jednou z hlavných vizuálnych inšpirácií spomínaného videoklipu. Ďalšou motivujúcou snímkou je Squid Game a nemožno zabudnúť ani na legendárny Matrix.

„Veľká vďaka patrí režisérovi Pierrovi Lexisovi, ktorý do videoklipu pridal všetky podstatné prvky, obrazy, lokácie – do detailov korešpondujúce s mojimi predstavami. Nenahraditeľnou súčasťou celého tvorivého procesu bol Tomáš Tomšík, ktorému vďačím za veľa, nielen za výslednú podobu klipu,“ vysvetľuje.

Čaká ju nabité koncertné leto

Ako to už býva u Celeste Buckingham zvykom, aj tento rok strávi hneď niekoľko týždňov na Slovensku, aby odprezentovala nielen hudobné novinky, vrátane jej dlho očakávaného iránskeho singla, no v rámci letných koncertov sa opakovane spojí so svojou domovskou formáciou King Shaolin. Na ich adresu nešetrí chválou: „Som na nich hrdá a celkovo vďačná, že som pri práci mohla spoznať aj takýchto nesmierne šikovných a nadaných ľudí, ktorí sa neboja tvrdej driny, makajú, makajú a makajú. Nesmierne ma, ako umelkyňu, obohacujú a vystupovanie po ich boku je pre mňa vždy obrovským zážitkom“.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach