Europa 2 - Maxximum muziky

Stratená pieseň od Samovho otca dojala celú rodinu Procházkovcov i fanúšikov

Náš Samo zo Sketch Bros sa pred viac ako týždňom stal otcom! Tento týždeň odišiel na pár dní aj na „materskú“ dovolenku, resp. na otcovskú brigádu, avšak čoskoro sa vráti! Teraz ale šokoval všetkých svojich followerov emotívnym videoklipom, ktorý natočil pri odchode z pôrodnice k piesni Sila lásky.

„Pred 23 rokmi, keď som sa narodil, môj otec v pôrodnici zložil skladbu, ktorú mi venoval. Napísal si ju na kúsok papiera a ten sa stratil. Skladbu počula iba moja mama, keď jej ju zaspieval po mojom narodení. Stal sa zázrak a otec našiel stratený text práve, keď sa narodil Teo. Tak ako vtedy rozplakala v nemocnici moju mamu, tak práve dojíma nás s @prochazkovaviky. Verím, že tá SILA LÁSKY prejde aj na vás,“ napísal na svojom Instagrame k reelsku, s ktorým sa podelil.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Najosobnejší klip, ktorý bude už navždy najkrajšia spomienka, je online

„Keď som v roku 2000 počas pôrodu syna Samka stál v chabo osvetlených nemocničných priestoroch, odrazu mi hlavou preletela nová pieseň. Hudbu som si pohmkával a text napísal na papier, ktorý bol po ruke. Keďže presne v tom čase sa narodila dcéra aj Mariánovi Čekovskému, navrhol som mu, aby sme túto pieseň nahrali v štúdiu ako prekvapenie pre naše ženy. Aj keď nás táto idea oboch nadchla, osud a iné okolnosti to zariadili tak, že sme to vtedy nezrealizovali. Pieseň Sila lásky našla svoje miesto v krabici medzi ostatnými nerealizovanými nápadmi,“ napísal Samov otec Miro na sociálnej sieti.

Nápad na nahratie tejto piesne, keď začala Viky rodiť, prišiel od Samovej mamy.

„Prešlo 23 rokov a syn Samuel s manželkou Viky boli práve na ceste do pôrodnice. Manželka sa ma opýtala, či by som tú pieseň nenahral pre ich synčeka Tea. Keďže sme sa niekoľkokrát sťahovali, daný text piesne sa kamsi stratil. Avšak, niekto tam hore mi našepkával: Choď do nahrávacieho štúdia a prehľadaj svoj archív. Po asi polhodinovom pátraní sa mi v starej krabici podarilo nájsť pôvodný rukopis piesne. Potom to už nabralo rýchly spád. Zatvoril som sa do svojho štúdia a nevyšiel z neho, kým som nedokončil túto emotívnu skladbu. Dokonca som ju naspieval presne vo chvíľach, keď sa narodil môj vnúčik Teo,“ priznáva na záver a odkazuje, že život je krásny.

Pozri si videoklip a počúvaj v pondelok 20. mája rannú show Sketch Bros, kde sa budú chalani baviť aj o tejto skladbe.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach