Europa 2 - Maxximum muziky

Jediná pravda o živote Amy Winehouse sa skrýva v jej piesňach. Film Back to Black zožal zmiešané reakcie

Film Back to Black je životopisná dráma, ktorý prišiel do kín pred pár dňami. Novinka sa zameriava na život a kariéru britskej speváčky a skladateľky Amy Winehouse. Režisérkou filmu je Sam Taylor-Johnson, ktorá je známa svojou prácou na filmoch ako Nowhere Boy a Fifty Shades of Grey.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Talentovaná a ikonickú speváčku stvárni herečka Marisa Abel. Ako píše portál cine-max.sk, život Amy Winehouse ovplyvnili dvaja ľudia – jej babička Cynthia a priateľ Blake. Práve počas obdobia, keď bola s Blakeom, našla si cestu k rôznym závislostiam, čo ju vlastne v 27. rokoch pripravilo aj o život.

Aj napriek tomu, že tieto dve osoby ovplyvnili jej život, paradoxne, keď o nich oboch prišla, vytvorila najúspešnejší album Back to Black, po ktorom sa volá aj najnovšia snímka. Vďaka tomuto albumu sa stala obrovskou super hviezdou, ktorú poznal celý svet. Následne sa dala opäť dokopy s Blakeom a k šťastiu jej nepomohla ani celosvetová pozornosť, ktorú, ako krehké dievča, nevedela úplne zvládať.

„Chcela som Amyin príbeh natočiť z jej pohľadu. Jediná pravda o jej živote sa skrýva v jej piesňach. Preto som sa rozhodla vyrozprávať príbeh jej slovami, v jej textoch. V nich sa vyznáva zo svojej lásky, bolesti, zo svojich sklamaní. Sú plné hlbokých emócií a neraz aj drsného humoru,“ priblížila režisérka Sam Taylor-Johnson, píše portál cine-max.sk.

Kvôli hlavnej úlohe musela makať

Ako sme už spomenuli vyššie, hlavnú rolu Amy Winehouse stvárňuje Marisa Abela. Herečka nie je vo svete filmu veľmi známa, čo jej však nezabránilo v stvárnení takej veľkej legendy, akou Amy bola. Kvôli tejto úlohe musela absolvovať intenzívny tréning vrátane lekcií gitary, kondičného tréningu a dvoch vokálnych koučov, aby dokonale zvládla speváčkin severolondýnsky prízvuk a jej jedinečný spevácky štýl, píše sa na portáli whattowatch.com.

Hudobnú stránku filmu zabezpečili Nick Cave a Warren Ellis, ktorí sú zodpovední za originálny soundtrack, zatiaľ čo Marisa Abela predvádza nové verzie niektorých najznámejších piesní Amy Winehouse. Na soundtracku sa tiež objavujú piesne od umelcov, ktorí Winehouse inšpirovali, ako sú The Shangri-Las a The Specials​, uvádza portál Smooth​.

Keď vyšli najavo informácie o vzniku tohto filmu, bol okolo neho veľký hype. Aj napriek tomu, je snímka hodnotená skôr priemerne, ako výborne. Na Rotten Tomatoes získal 35 % pozitívnych reakcií a priemerné hodnotenie bolo 4,7 z 10. Na inom portáli, Metacritic, dostala snímka len 43 bodov zo 100. Aj napriek tomu, Back to Black sa vyšplhal na 1. miesto v rebríčku tržieb vo Veľkej Británii a Írsku počas otváracieho víkendu.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach