Europa 2 - Maxximum muziky

Zomrel zakladajúci člen skupiny Train, ktorá stojí za hitom Hey, Soul Sister

Hudobný svet dnes zasiahla smutná správa – vo veku 58 rokov zomrel bass gitarista a zakladajúci člen pop-rockovej skupiny Train. Osudným sa mu stal tragický pád v sprche. Udalosť sa mala stať počas toho, ako sa zdržiaval v byte priateľa v Brusseli, píšu zdroje, medzi ktorými je aj portál 1news.co.nz. Tragická správa zasiahla ako jeho kapelníkov, tak aj fanúšikov.

O jeho smrti informovala aj samotná kapela na ich Instagrame. K príspevku napísali: „Keď som spoznal Charlieho, zamiloval som sa do neho. Bol to ten najmilší chlap, a navyše fešáčisko. Poďme spraviť kapelu, to nám jediné dávalo zmysel. Jeho unikátne hranie na bass gitaru a jeho nádherné schopnosti nám zaručili, že si nás ľudia všimli. Vždy bude mať miesto v mojom srdci. Chcel som si ho držať pri tele, ale on sa rozhodol ísť po svojom. Si legenda, Charlie, choď oslňovať anjelov“.

Presný dátum jeho smrti doposiaľ nie je známy, nakoľko portál sfchronicle.com uvádza, že telo objavili práve priatelia, ktorým strážil dom. Tí sa vrátili z ciest pred 6 dňami. Charlie, ktorý mal na svojom konte aj cenu Grammy, figuroval v skupine počas obdobia, keď vyprodukovali veľké hity ako Hey, Soul Sister alebo Drops of Jupiter. Česť jeho pamiatke!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach