Europa 2 - Maxximum muziky

Twenty One Pilots vydali v poradí siedmy štúdiový album Clancy

Prvé náznaky projektu autori odhalili už vo februári 2021 pri propagácii predchádzajúceho albumu Scaled and Icy, keď sa spevák Tyler Joseph nechal počuť, že záverečná skladba albumu Redecorate funguje ako „zámerný náznak toho, čo chce kapela robiť ďalej „.

Temnejší tón piesne skutočne vybočuje z inak trblietavo-farebného zvuku svojho materského albumu. V rozhovore zo septembra 2022 Joseph potvrdil, že budúci album kapely uzavrie príbeh postavy Clancyho a fiktívneho mesta Dema, ktoré boli predstavené na ich piatom albume Trench z roku 2018.

15. februára 2024 boli na streamovacích platformách aktualizované obaly albumov Scaled and Icy, VesselBlurryface a Trench tak, že boli čiastočne zakryté červenou páskou. Krátko nato začali ľudia na sociálnych sieťach zverejňovať, že dostali od kapely tajomné listy. V rovnakom čase sa v mnohých krajinách začali objavovať billboardy a plagáty s novým logom kapely.

Kapela príde už budúci rok do Prahy

Vo februári kapela zverejnila na svojich sociálnych platformách video s postavou, ktorá sa predstavuje ako Clancy. Vo videu zhromažďuje príbeh predchádzajúcich troch albumov a jeho niekoľkých pokusoch o útek z Dema. Hlavná postava sa na albume vracia do Trencha, aby oslobodila svojich spoluobčanov z Dema so svojou novo získanou zázračnou mocou z albumu Scaled and Icy. Album Clancy vzniklo v spolupráci s Paulom Meany, ktorý bol významným producentom aj pri albume Trench a asistoval pri produkcii dvoch piesní z albumu Scaled and Icy.

Tesne pred vydaním albumu kapela vydala videosingel The Craving , ku ktorému pribudol videoklip k skladbe Navigating. Americké duo sa taktiež chystá na svetové turné s názvom The Clancy World Tour. To začne 15. augusta v americkom Denveri a vyvrcholí 14. mája 2025 v Londýne. Predtým však kapela ešte zavíta 12. apríla 2025 do pražskej O2 Arény.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach