Europa 2 - Maxximum muziky

NASTAV UŠI a vyhraj lístky na Colours of Ostrava

Festivalová sezóna je skoro za rohom a ak si ten správny pártyman a chceš zažiť niečo nezabudnuteľné, nastav uši s Europou 2 a vyhraj lístky. Začíname hrať už v pondelok 24. júna o lístky na festival Colours of Ostrava! Každý deň si môžeš vyhrať lístky na jeden festivalový deň podľa tvojho výberu.

Súťaž bude prebiehať do piatku 28 júna. Stačí len, ak budeš počúvať Europu 2, pretože od pondelka do piatku hráme každý deň o dve vstupenky na tento festival. Tak „NASTAV UŠI“, počúvaj Europu 2 a striehni na konkrétny banger!

Colours of Ostrava aj tento rok ponúka výber toho najlepšieho zo svetovej hudobnej a kultúrnej scény

Na tohtoročnom festivale sa predstavia Sam Smith, americkí rockeri Queens of the Stone Age, či nestarnúca rocková legenda Lenny Kravitz. Ďalšími hviezdami sú spevák a producent elektronickej hudby James Blake, jamajský veterán Sean Paul, severská popová diva Zara Larsson, štýlové multižánrové trio Khruangbin z Texasu, éterický hudobník Bat for Lashes, bluesový gitarista Gary Clark Jr., Sevdaliza a mnohí ďalší.

Zíde sa viac ako 30 českých a 70 medzinárodných mien, ktoré sa môžu pochváliť spolu 19 cenami Grammy a 68 nomináciami. Žánre budú siahať od rocku, popu, world music, blues, elektroniky a neoklasiky až po punk, jazz, hip hop, soul, funk, reggae a dancehall. Festival vyzdvihuje aj značný počet silných ženských mien, ktoré rezonujú s ich prístupom ku globálnej populárnej a alternatívnej hudbe.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Festival okrem hudby spojí ľudí aj cez lásku s podujatím Loveful Dating, ktoré debutuje tento rok. Novinkou je aj rozšírenie sprievodných aktivít na medzinárodnom diskusnom fóre Meltingpot.

„Tento rok opäť predstavujeme výber toho najlepšieho z globálnej hudby, ktorý presahuje mainstream a skvele dopĺňa našich headlinerov. Ako vždy je našou úlohou uspokojiť ako fanúšikov pop-rocku, tak aj tých, ktorí majú radi alternatívnu hudbu. Našim cieľom je prebudiť v návštevníkoch emócie a inšpirovať ich k objavovaniu novej hudby a nových nápadov,“ povedala umelecká riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

O kvalite festivalu svedčí nielen jeho program, ale aj medzinárodné ocenenia. Britský denník The Guardian zaradil Colours of Ostrava medzi 35 najlepších hudobných festivalov v Európe a cestovateľský blog španielskeho denníka El País spomenul Colours of Ostrava ako jeden zo šiestich dôvodov, prečo navštíviť Českú republiku za kultúrou.

Fascinujúce priestory

Festival sa koná v unikátnom industriálnom areáli Dolní Vítkovice v Ostrave. Tento zrevitalizovaný areál poskytuje jedinečnú atmosféru a kvalitné festivalové zázemie s ôsmimi hudobnými scénami pod holým nebom a množstvom krytých pódií.

Najbližší ročník Colours of Ostrava sa uskutoční od 17. do 20. júla 2024 v Dolních Vítkoviciach. Súčasťou festivalu je medzinárodné diskusné fórum Meltingpot, premietania filmov z Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary, početné divadelné predstavenia a umelecké inštalácie. Od roku 2015 sa festival koná v unikátnom, revitalizovanom industriálnom areáli Dolní Vítkovice v centre Ostravy. Viac ako sto kapiel vystúpi na ôsmich hudobných scénach a viac ako dvesto rečníkov z celého sveta sa zúčastňuje na 11 scénach diskusného fóra Meltingpot.

Zdroj: Tlačová správa

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach