Europa 2 - Maxximum muziky

5 vecí, ktoré rozhodujú o tom, ako voniaš/nevoniaš

To, či voniaš nezávisí iba na tvojej voňavke, to si si asi všimol. Existuje viac faktorov, ktoré ovplyvňujú naše telesné vône a pachy. Niečo viac, niečo menej, ale týchto 5 vecí je dôležitejších ako sme si mysleli.

Je to o veku

Začiatkom puberty sa naše hormóny zbláznia a obrátia naruby aj naše telesné vône. Presne vtedy začíname používať deodoranty. Pretože ich potrebujeme. Pach nám spôsobujú aj baktérie, a niektorí ľudia postupne zabudnú, že puberta prejde, potreba používať vodu, mydlo, uterák a deodorant ostáva.

Je to o jedle

Milujeme dobré jedlo, ale niektoré ingrediencie ako cesnak a cibuľa môžu spôsobiť nepríjemný zápach. Telo ich nedokáže úplne spracovať, a tak sa vylučujú cez pokožku. Aj iné potraviny ako brokolica či vajíčka môžu spôsobiť podobný efekt.

Je to o podprsenke

Často podprsenky neperieme dostatočne často, hoci by sme mali. Syntetické materiály priamo na pokožke a blízko potných žliaz si vyžadujú častejšie pranie. Podprsenku by sme mali mať na sebe maximálne 2x, inak ju bude cítiť.

Je to o tom, ako si užívame

Po večeri s alkoholom príde smradľavé ráno. Alkohol mení pH hodnotu potu, čím viac piješ, tým kyslejšie budeš páchnuť. Život nie je fér, za všetko sa platí…

Je to o strese

Naozaj náš telesný pach ovplyvňuje stres. Ten môže spôsobiť dosť silný zápach, pretože počas stresu je pot akýsi hustejší a obsahuje viac tukov a bielkovín. Nezabudni teda na extra dávku deodorantu pred dôležitými udalosťami.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach