Europa 2 - Maxximum muziky

Herečka Christina Applegate otvorene: Trpí chorobou, no nemôže sa vzdať, aby mala aj s dcérou čo jesť

Christina Applegate, známa herečka zo seriálov ako Ženatý so záväzkami a Dead to Me, sa v poslednom období úprimne rozhovorila o svojej každodennej realite po tom, ako jej diagnostikovali roztrúsenú sklerózu. V roku 2021 verejne oznámila svoj stav a odvtedy otvorene hovorí o výzvach, ktorým čelí. Portál BBC cituje speváčku, ktorá priznala, že po diagnostikovaní choroby si už život neužíva a zažíva pocity depresie.

Herečka v rozhovore pre New York Times priblížila, že po diagnostikovaní MS si vzala päťmesačnú prestávku od natáčania seriálu Dead to Me, aby sa vyrovnala so stratou svojej predošlej životnej rutiny. Hoci sa jej kolegovia snažili ju podporiť, uvedomila si, že ochorenie je stav, ktorý sa nedá jednoducho „vyliečiť“. Aj napriek tejto výzve sa rozhodla dokončiť natáčanie seriálu, pričom jej veľkou oporou bola kolegyňa a priateľka Linda Cardellini.

Applegate tiež hovorí o tom, ako ju trápi, že ľudia často nepochopia, čím si prechádza. Kvôli svojmu sa snaží minimalizovať kontakt s ostatnými, aby sa chránila pred infekciami. Popisuje, ako je pre ňu ťažké, byť obklopená ľuďmi, pretože jej nervový systém je veľmi citlivý na hluk a podnety, čo spôsobuje vyčerpanie.

Herečka tiež spomína na podporu, ktorú dostáva od kolegov ako Selma Blair a Jamie-Lynn Sigler, ktorí tiež žijú s týmto ochorením. Títo priatelia jej pomáhajú porozumieť a zvládať každodenné výzvy, ktoré prináša tento ochorenie.

V podcaste MeSsy, ktorý má svojou kamoškou, že sa momentálne necíti na herectvo – skôr sa chce sústrediť na dabing. Zároveň uviedla, že sa nemôže vzdať, aby mala ona sama i jej dcéra čo jesť.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach