Europa 2 - Maxximum muziky

Údajná stalkerka Martha zo seriálu Baby Reindeer žaluje Netflix

Keď vyšiel na Netflixe seriál Baby Reindeer, stal sa okamžite hitom! V prvom týždni prilákal k obrazovkám viac ako 13 miliónov divákov a v druhom týždni vyše 22 miliónov, píše portál vox.com.

Ako diváci, tak aj kritici chválili tento počin najmä vďaka surovému zobrazeniu ako šikany, tak aj sexuálneho zneužívania. Čo divákov ale dostalo najviac, bolo, že tento príbeh, sa skutočne stal. Hlavného predstaviteľa Donnyho stvárňuje Richard Gadd, ktorý príbeh nielen napísal, ale sám ho aj na vlastnej koži prežil.

Zo seriálu sa stal fenomén, o ktorom mnohí hovorili. To malo za následok aj to, že ľudia začali na vlastnú päsť pátrať po tom, kto bola skutočná Martha, keďže aj jej postava bola vytvorená na základe skutočných udalostí.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Stalkerka sa prihlásila sama

Dejová linka totižto hovorí o tom, ako bol Richard Garr prenasledovaný a doslova šikanovaný staršou ženou, ktorá mu posielala nekonečné množstvo mailov. Samotný Richard Gadd sa snažil upokojiť verejnosť a niekoľkokrát vyzýval spoločnosť, aby nepátrali po skutočných osobách z jeho príbehu. Po krátkom čase sa údajná stalkerka prihlásila sama.

Má ísť o Fionu Harvey, ktorá sa objavila v šou Piers Morgan Uncensored a tvrdila, že práve ona bola inšpiráciou pre seriál, píše spomínaný portál vox.com. Avšak, nepáčilo sa jej, že o nej vznikol film a vykreslil ju v zlom svetle.

V júni mala Fiona podať žalobu na samotný Netflix. Jej predmetom malo byť ohováranie, nedbalosť a porušenie súkromia. Od Netflixu pýta 170 miliónov eur ako odškodné, uvádzajú zdroje. Ako sám Richard potvrdil, nejde o dokument, a tak obsahuje ľahko fikcionalizované prvky, avšak stojí si za tvrdením, že dejová linka, ktorá sa týkala Marthy, je pravdivá a stala sa tak, ako opísal v seriáli.

Daj si podcast, nech si kdekoľvek

Nechaj sa uniesť do sveta hudby, zábavy a inšpiratívnych príbehov!

Počúvať

Europa 2 na sociálnych sieťach